НБА: Бјелица одличан у поразу, Гудурић погађао само са пенала, Бобан победу гледао са клупе (ВИДЕО)

05.12.2019. 08:29
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Профимедиа

Одиграно 10 мечева протекле ноћи.

Претходне ноћи је у најјачој кошаркашкој лиги на свету одиграно 10 мечева, а од српских играча се радовао само Бобан Марјановић који је тријумф Даласа против Минесоте посматрао са клупе.

ПОСЛЕ СЕРИЈЕ ЛОШИХ РЕЗУЛТАТА: Евролигаш СМЕЊУЈЕ тренера!

НЕМА ВИШЕ ДИЛЕМЕ: ОТКРИВЕНО да ли шампион АБА лиге иде у Евролигу

ЖЕСТОК ОДГОВОР ПАРТИЗАНА: Црно-бели саопштењем УЗВРАТИЛИ Црвеној звезди!

Сакраменто Кингси дочекали су Портланд Треилблејзерсе без повређеног Богдана Богдановића и добро почели меч добивши прву четвртину 35:30. Било је то међутим све од Краљева пошто је Портланд већ до полувреме стигао до преокрета и вођства које је у другом полувремену успешно сачувао и остварио тријумф, док је Сакраменто претрпео и четврти пораз у последњих пет мечева. Најефикаснији у Порланду био је Си Џеј Мекалум са 33 поена, док су Демијан Лилард и Хасан Вајтасајд остварили дабл-дабл учинак. Лилард је уз 24 поена имао и 10 асистенција, док је Вајтсајд постигао два поена мање и ухватио 16 лопти. Ришон Холмс предбодио је Сакраменто са 28 поена и 10 скокова, 23 је постигао Бади Хилд, док је Немања Бјелица имао 17 поена уз седам скокова и четири асистенције.

Разлога славље није имао ни Марко Гудурић пошто је Мемфис поражен од Чикаго Булса. Гризлији су губили током већег дела меча и онда успели скоро да у потпуности надоканде минус од 22 поена разлике, али је Чикаго успео у завршници дође до тријумфа и први пут у сезони веже две победе. Зек Лавине предводио је Бикове са 25 поена, док је Вендел Картер Јуниор уз 16 поена имао и 13 скокова. Најбољи у Мемфису био је Јонас Валанчијунас са 32 поена и 13 скокова, док су по 15 поена додали Џе Краудер и Џарен Џексон Јуниор. Марко Гудурић постигао је два поена са пенала.

Далас је успео да савлада Минесоту Тимбервулфсе, али су у Тексасу морали да се помуче да би дошли до победе и прлеомили су меч у последњој четвртини. Двајт Пауел је са 24 поена предводио Далас, док је два мање постигао Лука Дончић. Бобан Марјановић је победу сво тима одгледао са клупе. Карл Ентони Таунс и Ендрју Вигинс били су најефикаснији у Минесоти са по 26 поена.