НБА: Богдан одличан у поразу Атланте, Бјелици епизодна улога (ВИДЕО)

29.10.2021. 08:06
Bogdan Bogdanović i Davis Bertans
Богдан Богдановић и Давис Бертанс / Извор: Фото: Танјуг/АП

Одиграно шест мечева у НБА лиги.

Атланта је изгубила у гостима од Вашингтона резултатом 122:111, а бек Хокса Богдан Богдановић је пружио добру партију.

ТРКА ЗА МВП: Јокићев ЉУТИ ривал на првом месту, Србин неће бити задовољан својом позицијом

Партизан гази, Новица одушевљен: Ова ствар ми се посебно свиђа код Жељковог тима

ОПШТА ТУЧА: Месина се жалио после меча са Звездом

Репрезентативац Србије је забележио 14 поена, шест скокова и четири асистенције за 33 и по минута проведених на терену уз шут из игре 6/11 (¼ за три поена).

Визардси су забележили четврти тријумф у пет мечева и ово им је најбољи старт од сезоне 2014/2015.

Бредли Бил је убацио 27 поена уз по осам скокова и асистенција, а Монтрез Херел је сакупио 25поена и 13 скокова.

Бивши кошаркаш Партизана Давис Бертанс је постигао 10 поена уз три тројке у тиму из престонице САД, док је Дени Авдија имао по пет поена и скокова.

У екипи Атланте најефикаснији је био Џон Колинс са 28 поена (12 ухваћених лопти).

Далас је савладао Сан Антонио са 104:99, а српски центар Бобан Марјановић није улазио у игру. Лука Дончић је преводио Мавериксе до тријумфа са 25 поена и пет асистенција, а 10 поена је убацио у последњој четвртини.

Голден Стејт је поражен после продужетка од Мемфиса резултатом 104:101. Џа Морент је био јунак тријумфа Гризлиса са 30 поена, седам скокова и пет асистенција.

Домаћину није помогао ни Стеф Кари који је убацио 36 поена уз осам асистенција И седам скокова. Кари је чак 20 пута шутирао за три, а погодио је седам шутева са дистанце.

Српски репрезентативац у тиму Вориорса Немања Бјелица је имао симболичну улогу. За непуних 14 минута је забележио по четири поена (2/6 из игре) скока, плус три асистенције.