НБА: Богдан узалуд погађао, Ембид се баш наљутио (ВИДЕО)

09.06.2021. 08:23
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Фото: Танјуг/АП

Филаделфија овога пута боља на свом паркету од Атланте.

Филаделфија је изједначила против Атланте на 1:1 у полуфиналу Источне конференције НБА лиге тријумфом резултатом 118:102.

НИКОЛА ЈОКИЋ ЈЕ МВП! Први Србин коме је то пошло за руком, исписана историја!

ДАЛАС СПРЕМАН НА СВЕ: Маверикси спремили невероватан уговор за Дончића (ФОТО)

РАСТУ ШАНСЕ СРБИЈЕ: Амери остали без 3 највеће МЕГАЗВЕЗДЕ

Богдан Богдановић је у пораженом тиму забележио 14 поена, седам скокова и две асистенције, уз шут из игре 6/16 (2/6 за три). Српки бек провео је на терену нешто више од 41 минута у мечу у којем је Филаделфија одбранила “част” домаћег терена захваљујући одлично одиграној последњој деоници и другом делу треће.

Гости су први пут повели после пеона Јанга у трећој четвртини са 80:79, а онда је прорадио Шејк Милтон и најбољи тим Истока у регуларном делу сезоне се одлепио на двоцифрену предност.

Милтон је погодио четири тројки из пет покушаја за укупно 14 поена, док је Џоел Ембид поставио лични плеј-оф рекорд са 40 поена уз 13 скокова. Тобијас Херис је постигао 22, а Сет Кари 21 поен за Севентисиксерсе.

Најефикаснији у Атланти су били Тре Јанг и Данило Галинари са по 21 поеном.

Јута је савладала ЛА Клиперсе са 112:109 и повела са 1:0 у полуфиналу Запада. Јунак тријумфа “Џезера” је био Донован Мичел са 45 поена, док је код Клиперса Кавај Ленард убацио 23 поена.

Погледајте како изгледа Најлин Ешли, девојка кошаркаша Криса Хамфриса.