НБА БОЖИЋ: Харден и Ембид "плесали" и срушили Никсе!

25.12.2022. 22:06
Džejms Harden
Џејмс Харден / Извор: Профимедиа

Сјајна партија Филаделфије...

Екипа Филаделфије славила на тешком гостовању Њујорк Никсима са 112:119 (37:25 26:35 33:35 16:24)

"У МОМЕНТИМА КАД ЈЕ БИЛО НАЈВАЖНИЈЕ..." Обрадовић објаснио шта је био кључ победе Партизана

ПАЛА И ИГОКЕА: Партизан се враћа на победнички колосек!

ВЕЋ УПИСАО АСИСТЕНЦИЈУ СЕЗОНЕ: Шта је то урадио Кампацо на дебију? Један ДОКТОРАТ (ВИДЕО)

Имали су домаћи Никси предност и бољу игру у првој четвртини. Рендл је диктирао темпо, прву четвртину је завршио са 13 поена и предношћу Никса од 12 поена у односу на фаворизовану Филаделфију (37:25).

Друга четвртина припада гостима, Харден је проиграо, Ембид је погађао такође, посебно са линије пенала те је предност Никса смањена на свега три поена пре одласка на паузу (63:60).

У трећој четвртини су Никси држали, Рендл и Брансон су некако држали резултат на својој страни. На другој страни је Харден-Ембид тандем наставио са одличним потезима, Филаделфија је добила ову четвртину са 35:33, али су Никси задржали предност од једног поена (96:95) за одлазак у 4/4.

Нијанг на асистенцију Хардена доноси прво вођство 76ерса на почетку задње четвртине и од тада је гости не испуштају. Ембид, Харден и Нијанг су преузели игру, 2 минута пред крај меча имали су предност од 14 поена, али су је Никси смањили но не довољно. Филаделфија слави у "Медисон Сквер Гардену" са 119:112.

Ембилд је имао 35 поена са осам скокова, Харден дабл-дабл са 29 поена и 13 асистенција. Код Никса најрасположенији Рендл са 35 поена и Брансон са 23.