НБА: Дабл-дабл Покушевског, Јокићу смањена минутажа (ВИДЕО)

19.12.2020. 08:07
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Профимедиа

Одиграно осам мечева предсезоне.

Претходне ноћи одиграно је осам предсезонских мечева НБА лиге, а а на паркету су била и двојица српских играча. Никола Јокић имао је мању минутажу него обично у победи Денвера против Портланда, док је сјајно вече имао Алексеј Покушевски обележено дабл-дабл учинком у поразу Оклахоме од Чикага.

ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Вориорси доводе заборављеног кошаркаша из Кине (ВИДЕО)

САДА ЈЕ ЗВАНИЧНО: Гудурић има нови клуб!

НЕВЕРОВАТНО: Кобијева супруга ТУЖИЛА мајку за ИЗНУДУ! Тражи од ћерке ПЕТ милиона долара

Оклахома Сити Тандер поражена је од Чикаго Булса 105:103 у својој ''Чесапик'' арени упркос томе што је на уласку у последњу четвртину имала чак 19 поена предности. Бикпови су то успели да стигну и престигну и дођу до тријумфа у неизвесној завршници. Алексеј Покушевски је имао одлично вече у којем је успео да постигне 12 поена уз 13 скокова за 25 минута у игри иако је ушао са клупе, а његова тројка је била и последњи кош из игре за Оклахому на скоро три минута пре краја меча. Ал Хорфорд био је најефикаснији са 17 поена у Оклахоми, а 14 је додао Шаи Гилгус-Александе. У редовима Булса Лаури Марканен је постигао 22 поена, а два мање је додао Зек Лавин.

Денвер Нагетси су по други пут у два дана убедљиво савладали Портланд Трејлблејзерсе са 129:96 и показали да су спремни за почетак нове сезоне. Тим из Колорада је у првој четвртини постигао 41 поена, на полувремену већ имао предност 79:48 и било је јасно да је само питање разлике са којом ће Нагетси остварити победу. Пошто је меч био одавно решен Никола Јокић је имао мању минутажу него иначе уз скромнији учинак, а за 17 минута је постигао четири поена уз пет скокова и шест асистенција. Пол Милсап је са 24 поена био најефикаснији код Денвера, а 20 је постигао Мајк Портер јуниор. Портланд је био без Демијана Лиларда, а њега је одменио Си Џеј Мекалум са 26 поена, док је Гери Трент јуниор постигао 18.