НБА: Денверу не помаже ни одлични Јокић против брејка Портланда, Бруклин савладао Бостон (ВИДЕО)

23.05.2021. 08:44
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Блејзерси постигли 19 тројки.

Портланд Треилблејзерси успели су да направе брејк у првом мечу плеј-оф серије против Денвер Нагетса у којем је блистао Никола Јокић, али ни то није било довољно да би тим из Колорада остварио победу. Бруклин Нетси успели су да одбране домаћи терен у мечу против Бостон Селтикса.

НБА: Јанис ВОДИО Милвоки до прве победе

МИЛОЈЕВИЋ ЗАДОВОЉАН ПОБЕДОМ: Знамо шта нам је циљ, желимо поново у Београд

РАДОЊИЋ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Покушали смо да...

Нагетси су одиграли добро прво полувреме током којег су успели да стигну и до девет поена вишка, али је потом прорадио Демијан Лилард који је почео да погађа далекометне шутеве и Портланд је у трећој деоници успео да стигне до 10 поена предности. Покушао је домаћин да се врати у меч, стигао до четири поена заостатка, али је ту и заустављене па је Портланд повео са 1:0 у серији највише захваљујући тгоме што је постигао 19 тројки. Лилард је постигао 34 поена уз 13 асистенција, док је Си Џеј Мекалум додао 21 поена. Јокић је имао 34 поена и 16 скокова, док је Мајкл Портер Јуниор постигао 25 поена.

Бруклин Нетси су предвођени Кевином Дурентом савладали Бостон Селтиксе који су имали вођство током првог полувремена, али је домаћин преузео контролу меча у других 24 минута. Дурент је уз 32 поена имао и 12 скокова, а пратили су га Кајри Ирвинг са 29 и Џејмс Харден са 21 поеном. У Бостону је најефикаснији био Џејсон Тетјум са 21 поеном, док је 17 додао Маркус Смарт.