НБА: Ембид разбио Нуркића - Ирвинг недовољан Нетсима!

Џоел Ембид / Извор: Профимедиа

Наставља се најјача лига света...

Кошаркаши Финикса славили су против Бруклина, 117:112.

ОБЈАВЉЕН НОВИ ПРЕСЕК ГЛАСОВА: Само је Леброн испред Јокића!

НИЈЕ ЗАДОВОЉАН: Имали смо доста добрих минута, али очигледно то није било довољно

ЕВРОЛИГА: Теодосић СРУШИО Радоњића! Миротић БРИЉИРАО

Кајри Ирвинг се вратио у тим Нетса, али није успео да помогне да екипа, у одуству Кевина Дурента избегне нови пораз.

Имали су Санси на полувремену опипљивих 65:51, нису дозволили да и поред пада у последњој четвртини изгубе победу.

У последњу четвртину ушли су са 96:74 и мало је недостајало да све упропасте, када је пред крај Бруклин стигао до коша заостатка 114:112.

Ипак, сачували су нерве и стигли до победе, прве после серије од три пораза.

У редовима Санса најбољи су били Микал Бриџис са 28, Деандре Ајтон са 24 поена и 14 скокова и Камерон Џонсон са 19 поена.

На другој страни, Ирвинг је постигао 30 поена уз пут 11/27, Ник Клакстоин је додао 20, а Сет Кари 16 поена.

До победе је стигла и Филделфија и то на гостовању Портланду, 105:95.

Филу је ка тријумфу вукао Џоел Ембид који је сусрет завршио са 32 поена уз девет ухваћених лопти и две асистенције.

Џејмс Харден је додао 16, а Тајрис Макси поен мање.

Код Блејзерса, Демијалн Лилард је предњачио са 25, 24 је постигао Џереми Грант, док је Анферни Симонс постигао 16.

Јусуф Нуркић је за непуних 24 минута постигао четири поена уз 11 скокова, те 2/10 у шуту из игре.