НБА ФИНАЛЕ: Крис Пол очитао лекцију Јанису, Финикс води са 1:0

07.07.2021. 07:34
Kris Pol
Крис Пол / Извор: Фото: Танјуг/АП

Домаћин убедљив у Аризони против Милвокија.

Финикс Санси су повели са 1:0 против Милвоки Бакса у великом НБА финалу тријумфом на свом паркету резултатом 118:105.

НОВИ ПОТПИС: Американац ставио ПАРАФ на двогодишњи уговор

ОГЊЕН ДОБРИЋ ПОТПИСАО: Сада више нема дилеме где ће наставити каријеру

ОВО НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Гаги Милосављевић ОТИШАО код звездаша!

Јунак победе био је сјајни плејмејкер Крис Пол који је забележио 32 поена, девет асистенција и четири скока.

Одлични су били и Девин Букер са 27 поена и шест асистенција и Деандре Ејтон са 22 поена и 19 скокова.

У екипу Милвокија се после повреде вратио Јанис Адетокумбо, али је убацио “само” 20 поена уз 17 скокова. Најефикаснији код “јелена” је био Крис Мидлтон са 29 поена, док је Брук Лопез убацио 17.

Финикс је преломио утакмицу у трећој четвртини у којој је сјајни Пол убацио 16 поена. Искусни плеј се у 16. НБА сезони бори за први “прстен” у каријери и био је изузетно мотивисан. Домаћин је имао осам поена предности на полувремену, а после треће деонице она је увећана на 16 разлике.

Била је ово прва финална НБА утакмица у Аризони још од 1993. године када је Чикаго предвођен Мајклом Џорданом свлавио у Финиксу и освојио титулу тријумфом у серији 4:2.

Други меч великог НБА финала се игра у ноћи између четвртка и петка такође у Финиксу.