НБА: Финикс зауставио Јокића, Сунца спржила енергију Денвера у Аризони (ВИДЕО)

08.06.2021. 07:26
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Фото: Танјуг/АП

Убедљиви домаћин.

Финикс је повео са 1:0 против Денвера у полуфиналу плеј-офа Западне конференције НБА лиге. Санси су савладали Нагетсе са 122:105 и искористили предност домаћег терена на почетку серије, у којој Никола Јокић није био на нивоу партија какве је презентовао против Портланда.

ТЕОДОСИЋУ МАЈСТОРЕ! Виртус направио дупли брејк, екипа Саше Ђорђевића на корак до титуле

ЛУКА ДОНЧИЋ ПРЕЛОМИО: Ова вест ће обрадовати све Словенце

ТРЕНЕР ЗВАНИЧНО ПОТПИСАО: Партизанова велика жеља уговорила двогодишњу сарадњу

Центар Нагетса је забележио 22 поена, девет скокова и три асистенције за 36 минута проведених на терену уз шут из игре 10/23 (2/5 за три). Последње поене је постигао два минута пре краја треће деонице, погодио само три од 12 шутева у друге две четвртине. Занимљиво, током меча ниједном није добио прилику да шутира слободна бацања. Гости из Колорада су били одлични у првом полувремену, имали поен предности на великом одмору, али су Санси заиграли чвршће у одбрани у другом делу игре и стигли до убедљивог тријумфа.

Домаћин је имао четири играча са 20 плус поена. Крис Пол (21, 11 асистенција) и Деандре Ејтон (20, 10 скокова) су забележили дабл-дабл учинак, Девин Букер је убацио 20, а Микал Бриџис 23 поена уз по пет ухваћених лопти и асистенција.

Највећу помоћ Јокић је имао у Арону Гордону који је забележио 18 поена, а 15 је постигао Мајкл Портер Јуниор.

Погледајте како изгледа Андреа Сахара, бивша девојка боксера Кубрата Пулева.