НБА: Јанг и Богдановић воде Атланту у плеј-оф (ВИДЕО)

14.04.2022. 07:27
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Славио и Њу Орлеанс.

Атланта је убедљиво савладала Шарлот са 132:103 и играће против Кливленда у борби за последње место у плеј-офу Источне конференције. Хокси су доминирали у трећој четвртини коју су добили са 42:24 и пред последњу деоницу решили питање победника.

ТРЕНЕР ГОЛДЕН СТЕЈТА: Мораш бирати свој ОТРОВ против Јокића

ЈОКИЋ ПРОТИВ БЈЕЛИЦЕ: Познат распоред мечева Денвера и Голден Стејта

ШОКАНТНА СМРТ ЈЕДИНОГ КОЈИ ЈЕ МОЖДА БИО БОЉИ ОД ЏОРДАНА: У 6:32 стигао позив, а летећи Мајкл је ПРВА позната личност која је послала цвеће Леновој мајци

Најбољи код домаћина су били Треј Јанг са 24 и Деандре Хантер са 22 поена, док је Богдан Богдановић такође био на високом ниоу.

Српски бек је забележио 13 поена уз шут из игре 4/9 (3/7 за три) за непуних 25 минута проведених на паркету. Победник дуела Кливленд – Атланта играће у првој рунди плеј-офа против Мајамија.

Шансу да заигра у доигравању имаће и Њу Орлеанс на Западу. Пеликанси су надиграли Сан Антонио са 113:103 захваљујући трију Си Џеј Меколум (32 поена), Брендон Инграм (27) и Јонас Валанчијунас (22, 14 скокова). Најефикаснији код Спарса је био Девин Васел са 23 поена.

Њу Орлеанс ће у другом меч плеј-ина гостовати ЛА Клиперсима и ако славе у том мечу бориће се у првој рунди Запада против Финикса.

Најновије вести из света кошарке погледајте ОВДЕ.