НБА: Јокић бриљирао, Нагетсима успело нешто на шта су чекали 34 године, славили и "српски" Кингси (ФОТО)

17.12.2018. 08:11
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

У ноћи између недеље и понедељка одигране четири утакмице у најквалитетнијој лиги света.

Српски кошаркаши у НБА радовали су се победама. Славили су и Сакраменто Кингси и Денвер Нагетси. Краљеви су као гости победили Далас са 120:113, а Грумење против Торонта - 95:86. На терену су били и Богдан Богдановић и Немања Бјелица, као и Никола Јокић. Тандем Кингса је убацио по 15 поена, док је центру Нагетса мало недостајало за дабл-дабл. Био је најефикаснији са 26 поена, али имао "само" девет скокова.

ЦИБОНА ДОЧЕКАЛА БУДУЋНОСТ: Сјајна утакмица у Загребу, Делије ће занимати резултат (ФОТО)

ПАРТИЈА ЗА СВА ВРЕМЕНА: Бивши плеј Звезде и Партизана УНИШТИО Реал (ВИДЕО)

Захваљујући овом тријумфу, Нагетси (20-9) су се први пут нашли на првом месту Западне конференције, још од 1984. године.

Као што је речено, Јокић је био најефикаснији (имао и четири асистенције), а иза њега, по учинку је био Џамал Мареј са 19 поена, пет скокова и четири додавања. У редовима тима из Канаде (23-9), истакао се Каваји Ленард са 29 поена и 14 скокова.

У дуелу Маверикса (15-13) и Кингса (16-13), славили су гости, уз запажен учинак бивших кошаркаша Црвене звезде и Партизана. И Бјелица (35 минута) и Богдановић (37 минута) су били стартери, а убацили су по 15 поена, с тим да је Бјелица имао и десет скокова. Богдановић је имао три ухваћене лопте мање, али је био бољи у додавањима. Имао је пет асистенција, а Бјелица једну, уз четири блокаде. Међутим, нису били најефикаснији, пошто су по 28 поена убацили Деарон Фокс и Бади Хилд.

На другој страни, највише поена за Мавериксе дао је репрезентативац Словеније Лука Дончић - 28. Имао је и девет асистенција, уз шест скокова, али један играч изазвао је додатну пажњу. Деандре Џордан је дао осам поена, али је уписао и 23 скока, од чега је 13 било у одбрани. Легендарни Дирк Новицки је за осам минута убацио три поена.