НБА: Јокићев дабл-дабл за Денверов пету победу у низу, Покушевски користи минуте (ВИДЕО)

28.01.2021. 08:20
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Одиграно чак 12 утакмица протекле ноћи

Испуњена је била прошла ноћ у НБА каравану пошто је одиграно чак 12 утакмица, а играчи из Србије имали су променљив успех па су се тако радовали Никола Јокића са Денвер Нагестима и Алексеј Покушевски са Оклахома Сити Тандерима, док је Бобан Марјановић доживео пораз са Даласом уз врло скромну минутажу.

МОЋНИ МИЛУТИНОВ: Дабл-дабл Србина у Евролиги, на истом мечу РЕМЕЋЕЊЕ ЈАВНОГ РЕДА И МИРА

ОВО ЈЕ БОЛАН ПОРАЗ: Маркус Пејџ видно потресен после муке у Русији

НИЈЕ ВИШЕ У НИШУ, АЛИ НИ У БЕОГРАДУ: Одређено где ће се одржати завршница Купа Радивоја Кораћа

Денвер Нагетси су после почетка сезоне по систему топло-хладно изгледа ухватили ритам пошто су остварили пети тријумф у низу савладавши Мајами Хит на Флориди. Нагетси су имали одличан поечтак, после прве четвртине водили 14, на полувремену 25 разлике, али још није било све готово. Врелина је кренула да пржи у трећој четвртини и одличном игром пришла на само девет поена заостатка. Међутим, тим из Колорада се уозбиљио у последњих 12 минута и остварио убедљиву обеду. Никола Јокић цје по обичају дириговао играом Денвера, а на овом мечу остварио је дабл-дабл учинак од 21 поена и 11 скокова уз три асистенција, док је Мајл Портер Јуниор са клупе додао 17 поена. Кендрик Нан са 17  и Бам Адебајо са 15 поена били су најефикаснији у Мајамију.

Тандери су успели да савладају Финикс у гостима после чудног првог полувремена пошто су Санси прву четвртину решили у своју корист са 15 поена предности, да би Тандери на на велики одмор отишли са три поена предности. Права борба се развила у наставку у којем су се тимови у неколико наврата смењивали у вођству, мада је Оклахома успела у једном тренутну да дође и до довцифрене предности. Ипак, Мајами је стигао и престигао тај заостатак, али су Тандери ипак стигли до победе. Ал Хорфорд и Шаи Гилџеус-Александер предводили су Тандере са по 21 поеном. Алексеј Покушевски је добио 22 минута на терену, постигавши седам поена уз четири скока, две асистенције и три блокаде. Крис Пол је постигао у Сансима 32 поена, а ањближи му је са 17 поена био Џеј Краудер.

Јута је у Солт Лејк Ситију савладала Далас Мавериксе и остварила 10. узастопну победу што је најдужи низ у овој сезони, а Џезери тренутно имају и најбољи скор у лиги. Против Даласа је Јута све решила у првом полувремену када је стекла 21 поен предности, а у наставку Маверикси нису могли до преокрета и само су ублажили пораз. Руди Гобер је са 29 поена и 20 скокова био најбољи играч Јуте док је најефикаснији био Џордан Кларксон који је меч почео на клупи. Лука Дончић је са 30 поена био најефикаснији у Даласу, 19 је постигао Тим Хардевеј јуниор, а Бобан Марјановић је добио само два минута у игри без учинка.

Филаделфија Севнтисиксерс успела је да савлада Лос Анђелес Лејкерсе иако је тим из града братске љубави могао и раније да осигура победу. Међутим, актуелни шампион је направио серију 12-0 и 11 секунди пре краја стигао до вођства кошем Ентонија Дејвиса. Ипак, Тобајас Херис успео је три секунде пре краја да погоди за победу Филаделфије. Џоел Ембид постигао је 28 поена, Тобајас Херис 24, а Бен Симонс имао је трипл дабл са 17 поена, 11 скокова и 10 асистенција. Леброн Џејмс предводио је Лејкерсе са 34 поена, док је Ентони Дејвис постигао 23.