НБА: Рајаковићев Торонто пао у завршници против Бостона

18.11.2023. 09:07
Darko Rajaković
Дарко Рајаковић / Извор: Профимедиа

Адетокумпо се вратио после меча паузе.

Претходне ноћи одиграно је 11 мечева у НБА лиги, убедљив тријумф остварио је Милвоки против Шарлот Хорнетса 130:99 пошто се у тим вратио Јанис Адетокупм о после једног меча паузе због повреде, а до победе су стигли и Лос Анђелес Лејкерси без Леброна Џејма у дуелу са Портландом 107:95. Торнто Рептори ДАрка Рајаковић изгубили су од Бостона 108:105.

БОГДАН ДВОЦИФРЕН У ПОРАЗУ АТЛАНТЕ: Није се могло против расположеног ЕмбидаBogdan Bogdanović

БОГДАН ДВОЦИФРЕН У ПОРАЗУ АТЛАНТЕ: Није се могло против расположеног Ембида

ЈОКИЋЕВ НОВИ ТРИПЛ-ДАБЛ И ИЗЈЕДНАЧЕН ЛИЧНИ РЕКОРД! Још једна БРУТАЛНА партија Србина - недовољна за победу (ВИДЕО)Nikola Jokić

ОБРАДОВИЋ ОТКРИО ЗАШТО НИЈЕ БИЛО СМАИЛАГИЋА И КОПРИВИЦЕ: Жоц причао о проблемима, а онда о КабоклуŽeljko Obradović, KK Partizan

Репторси нису успел ида савладају Бостон, мада су имало исолидну прилику, али су Келти били бољи у завршници. Тим Дарка Рајаковића није у последња три минута меча успео да постигне кош, па је Бостон стигао до победе. Џејлен Браун поатигао је 23 поена за Бостон, док је Џејсон Тејтум додао 17. У Торонту су Паскал Сијакам и Денис Шрудер постигли по 23 поена.

Баксима је требало времена да се загреју против Шарлот Хорнетса пошто су Стрешљенови имали предност од девет поена после прве четвртине. Међутим, у наставку су ствари дошле на своје место. До полувремена је Милвоки стигао до изједначења, а затим у других 24 минута потпуно надиграо Шарлот. Јанис Адетокупмо се после паузе од једне утакмице због лакше повреде вратио у тим и постигао 16 поена. Демијан Лилард био је најефикаснији са 27 поена, док је 20 постигао Малик Бизли. Ламело Бол био је далеко најбољи у Шарлоту са 37 поена.

Лос Анђелес Лејкерси нису имали превише проблеам против Портланда и остварили су седми тријумф ју сезони. Леброн Џејмс предводио је Језераше са 35 поена, док је Антонио Дејвис уз 16 поена имао и 14 скокова. Џерами Грант био је најефикаснији у Портланду са 24 поена.

Сакраменто је савладао Сан Антонио 129:120, а Филип Петрушев је победу Краљева посамтрао са клупе, као и Бобан Марјановић који је могао само да посматра како његов Хјустон губи од Лос Анђелес Клиперса.