НБА: Богдан премашио коту ''5.000'', Кингси и Кавалирси за историју

25.02.2023. 08:48
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Осам мечева је било на програму између петка и суботе.

Протекле ноћи одиграно је осам мечева у НБА лиги, а од српских играча само је Богдан Богдановић био на паркету у победи Атланте против Кливленда 136:119, док је Бобан Марјановић са клупе посматрао како Голден Стејт побеђује Хјусотн 116:101. Сакраменто и Клиперси одиграли су меч за историју и после два продужетка Краљеви су славили 176:175.

ЕВРОЛИГА: Виртус СЛАВИ Теодосића! Ефес без Мицића једва ИЗБЕГАО ПОРАЗ!

СВЕ ТЕЖА МАТЕМАТИКА - АЛИ НИЈЕ КРАЈ: Како Звезда сада може до ТОП 8!

НИЈЕ СВЕ ИЗГУБЉЕНО: Постоје ТРИ СЦЕНАРИЈА по којима Орлови могу на Мундобаскет

Атланта је пу ка победи против Клоивленда трасирала у другој четвртини када је стекла максималних 32 поена предности. Тај заостатак Кавалирси нису могли да надоканде и Хокси су остварили 30. победу у сезони. Богдан Богдановић је постигао 10 поена и тако пребацио цифру од 5.000 постигнутих поена у лиги. Најефикаснији у Атланти био је Треј Јанг са 34 поена, а 25 је постигао Дежонте Мареј. У Кливленду је Даријус Гарланд постигао 33, а Донован Мичел 19 поена.

Сакраменто Кингси и Лос Анђелес Клиперси одиграли су другу најефикаснију утакмицу у историји НБА лиге пошто су Краљеви после два продужетка славили са 176:175. Најефикаснији и даље остаје меч из 1983. када је Детроит после три продужетка савладао Денвер 186:184. Клиперси су имали током меча и двоцифрену предност, али нису успели да то искористе, а оба продужетка Кингсима донео је Монк прво тројком, а затим и са линије за слободна бацања, да би Фокс у других пет минута постао јунак сусрета. Малик Монк био је најефикаснији у Сакраменту са 45 поена, 42 постигао је Деарон Фокс, док је Дамантас Сабонис уз 20 поена имао и 10 скокова. У Клиперсима Каваји Леонард постигао је 44, Пол Џорџ 34 уз 10 скокова, док је са клупе Норман Пауел додао 24.

Бобан Марјановић преседео је на клупи пораз Хјустона од Голден Стејта. Ратницици су кључну двоцифрену предност стекли у другој четвртини, Ракете су на кратко успеле да унесу какву такву неизвеснот у трећој деоници, да би Голден Стејт у posledwih 12 минута решио питање победника. Клеј Томпсон постигао је 42 поена погодивши 12 тројки из 17 покушаја. У Хјустону је Кенјон Мартин јуниор постигао 22 поена, а 15 је додао Тајтај Вашунгтон јуниор.