МОЖЕ БЕЗ ЈАНИСА И МОРАНТА: Милвоки и Мемфис узвратили ударац

20.04.2023. 08:36
Milvoki Baks
Милвоки Бакс / Извор: Профимедиа

Одиграни други мечеви прве рунде плеј-офа.

Милвоки Бакси и Мемфис Гризлији стигли су до изједначења у серијама против Мајами Хита и Лос Анђелес Лејкерса после победа у синоћним дуелима. Бакси су без повређеног Јаниса Адетокумпа били бољи од тима са Флориде 138:122, док је Мемфис такође без повређеног Џа Моранта био бољи од Лејкерса са 103:93.

ОБРАДОВИЋ НЕ ЖАЛИ ПАРА: Појачање већ завршено, а ево која је ЦИФРА у питању! Право мало богатство

КЛС: Златибор и Спартак изборили пласман у АБА 2 лигу

СИЛОВИТО: Џикићев Хапоел разбио АЕК и пласирао се на Ф4 Лиге шампиона

Иако је био без помоћи Јаниса Адетокумпа који је поврдио леђа приликом једног пада у првом мечу, Милвоки није Мајамију пружио ни промил шансе у другој утакмици. Бакси су од старта градили предност против тима са Флориде, а посебно су били убојити у другој четвртини па су на полувреме отишли са вођством 81:55. У наставку је Милвоки одрадио посао, а Мајами је успео само да ублажи пораз у последњој четвртини. Најефикаснији у Милвоки био је Брук Лопез са 25 поена, док је поен мање постигао Џру Холидеј уз 11 асистенција. Џими Батлер предводио је Мајами са 25 поена, а 18 је постиго Бам Адебајо.

На сличан начин је до победе стигао Мемфис против Лејкерса. Без Џа Моранта Гризлији су већ после прве четвртине имали довцифрену предност коју су до полувремена успшели да увећају, а у наставку су је сачували и стигли до изјендачења у серији. Ксавијер Тилам био је најбољи у Мемфису са дабл-дабл учинком од 22 поена и 13 скокова, док је Џерен Џексон јуниор постигао 18 поена. Леброн Џејмс је са дабч-дабл учинком од 28 поена и 12 скокова предводио Лејкерсе, а 20 је постигао Руј Хачимура.