НБА: Лоше вече Срба, пораз за поразом, Јокићев дабл-дабл недовољан Денверу (ВИДЕО)

09.12.2018. 09:05
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Претходне ноћи одиграно девет мечева.

Претходна ноћ није била успешна за српске кошаркаше у најјачој лиги света потш осу њихови тимови забележили поразе. Најнепријатније изненађење својим навијачима приредио је Денвер пошто је поражен од једног од најлошијих тимова у лиги, Атланта Хоукса. Грумења су одиграла слаб меч, а међу ретким расположенима био је Никола Јокић који је остварио дабл-дабл учинак са 24 поена и 11 скокова, а пратио га је Бизли са 19. Најбољи у Атлатни је био Колинс са 30 поена и 12 скокова, а Бембри је додао 18.

СА ДЗОРДАНОМ СУ ХАРАЛИ ПЛАНЕТОМ: Чикаго доживео НАЈТЕЖИ пораз у историји! Булси на - 56 (ВИДЕО)

НАПРАВИО ШОУ: Јокић "ПРОДАО" клинцима НЕВЕРОВАТНУ причу (ВИДЕО)

Сакраменто Кингси поражени су од Индијана Пејсерса, иако су били равноправи са домаћином три четвртине. У последњој деоници у корист Индијане пресудила је серија 16-2 којом је домаћин стигао до тријумфа. Јанг са 20 и Бојан Богдановић са 18 поена били су најбољи у редовима тима из Индијанаполиса. Код Краљева су најефикаснији били Хилд сас 20 и Фокс са 18 поена. Богдан Богдановић је постигао 11 уз три скока и шест асистенција, док је Немања Бјелица постигао шест поена уз 12 скокова.

Последња четвртина пресудила је и Лос Анђелес Клиперсима у мечу против Мајами Хита. У Граду Анђела гости су до тријуфма стигли сјајном последњом четвртином коју су добили 30:8. Врелину је предводио Вејд са 25 и Винсло са 21 поеном, док су Херис са 20 и Вилијамс са 18 поена предводили Клиперсе. Бобан Марјановић је за 13 минута у игри постигао осам поена и четири скока, док Милош Теодосић није улазио у игру.