НБА МАЈСТОРИЦА: Могу ли Јокић и Денвер још једном исписати историју?

15.09.2020. 11:09
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Биће жестоко.

Кошаркаши Денвера су већ исписали историју у овогодишњем НБА плеј-офу. Наиме, ниједан тим се никада није повратио након 3-1 у серији и то два пута у истој сезони. Али то није све, историја се и даље креира. Барем су у то сигурни у табору Нагетса, који ће се ноћас састати у одлучујућој утакмици против екипе ЛА Клиперса.

АКЦИЈА!! = УЛТРА ЛАСТ МИНУТЕ ЦЕНЕ Хургада од 445€, Бугарска од 139€, Истанбул од 85€

У МИЛВОКИЈУ МОГУ ДА ОДАХНУ: Јанис остаје у Баксима

САДА ЈЕ СТВАРНО КРАЈ: НБА шампион ЗАВРШИО каријеру (ВИДЕО)

До 3:3 у серији Денвер је дошао после фантастичне игре у другом полувремену, када су надокнадили минус од 19 поена, колико је тим из Лос Анђелеса имао на почетку треће четвртине када је Пол Џорд убацио тројку. То као да је разљутило Јокића и екипу и Денвер је већ крајем трећег квартала имао неколико напада да преузме вођство.

То се није догодило, тада, већ почетком последње деонице, када је Крејг са пет везанијх поена преокренуо резултат и ток меча.

Да ли ће Денвер опет успети да преокрене серију од 1:3? Било би то право чудо, а сазнаћемо вечерас од 03.00, кад Клиперси и Нагетси играју седму утакмицу полуфиналне серије на Западу. Тим из Лос Анђелеса је фаворит с квотом 1,35, док је квота на победу тима Николе Јокића чак 3,70. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за ЛА Клиперс - Денвер.

Никола Јокић је поново био невероватан и меч је завршио са 34 поена (13/22), 14 скокова, седам асистенција и уз блокаду и украдену лопту. Пратио га је Џамал Мареј са 21 поеном и по пет скокова и асистенција, али су немерљив допринос одбраном дали и Гери Херис 16 и Пол Милсап са 6 поена.

На другој страни, Пол Џорџ Џорџ је убацио 33 поена (9/21, пет украдених лопти), Кавај Ленард је додао 25 уз осам скокова и пет асистенција.

Ово је био пети меч у овогодишњем плеј-офу, укључујући и меч са Јутом, да је Денвер победио када му је претила елиминација.

Седми дуел ових тимова на програму је у среду три сата након поноћи по средњеевропском времену, а победник тог меча ће у финалу Западне конференције играти против Лос Анђелес Лејкерса, који су у другој полуфиналној серији победили Хјустон Рокетсе са 4:1.