НБА: Нетсима не помаже ни СТРАШАН тандем, Фила добила ДРАМАТИЧАН дерби (ВИДЕО)

31.12.2021. 07:49
Džejms Harden
Џејмс Харден / Извор: Реутерс

Одиграна само три меча.

Кошаркаши Бруклина поражени су у дербију НБА вечери од Филаделфије на свом паркету резултатом 102:110.

ЕВРОЛИГА: Басконија демолирала Барселону

РАДОЊИЋ ЗАДОВОЉАН УПРКОС ПОРАЗУ: Одиграли смо добар меч, жао ми је што нисмо били комплетни

ОГЛАСИО СЕ БЕРОН ПОСЛЕ МЕЧА: Ову ИЗЈАВУ ће му Делије добро запамтити

Ни сјајан тандем Џејмс Харден-Кевин Дурант није помогао Нетсима да дођу до тријумфа, иако су заједно убацили по 33 поена.

Брада је на конту додао нови трипл-дабл, укупно шести у каријери са преко 30 постигнутих кошева, међутим, мала је то била вајда за Бруклин који је поклекао у финишу меча.

Севентисиксерси су показали много бољу концентрацију када се резултат ломио и серијиом 11:3 у последњих неколико минута обезбедили трећу победу заредом.

Филу је до успеха предводио најефикаснији појединац сусрета Џоел Ембид са 34 поена, док су огроман удео имали Тајрис Макси који је дао 25 кошева, односно Сет Кари са осам поена мање.

Орландо је код куће поклекао пред Милвокијем 118:136, Баксе је до тријумфа водила прва звезда Јанис Адетокунбо са 33 поена и 12 скокова. Ово је била пета узастопна победа за шампиона НБА, па бранилац титуле тренутно заузима трећу позицију на "Истоку".

Што се тиче меча између Вашингтона и Кливленда, припао је Визардсима резултатом 110:93. У саставу тима из престонице блистали су Бредли Бил и Кајл Кузма, први је на конту уписао 29 поена, док је бивши играч Лејкерса додао четири коша мање. Код домаћина, Кевин Лав је са 24 поена био најефикаснији у редовима свог тима, али његова сјајна игра није могла да спречи трећи пораз Кавалијерса у последња четири дуела.