ОБА СРБИНА ДОМИНИРАЛА, АЛИ ЗНА СЕ КО ЈЕ ТАТА: Јокић очитао лекцију сјајном Покушевском и Тандерима (ВИДЕО)

27.03.2022. 08:43
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Одлична партија наших играча.

Дуел двојице српских кошаркаша у НБА лиги овога пута је припао Николи Јокићу, који је доминирао и имао шта да покаже млађем и неискуснијем Алексеју Покушевском, носећи Денвер до важног тријумфа над Оклахомом. Нагетси су на свом терену савладали Тандер резултатом 113:107 у утакмици у којој су Срби били најбољи појединци.

СВЕ ЗБОГ ЈОКИЋА И ЕМБИДА: Невиђен ПРЕСЕДАН НБА лиге због две звезде

ПАНТЕРИ НИСУ ДОЗВОЛИЛИ ИЗНЕНАЂЕЊЕ: ФМП бољи од Борца

АБА ЛИГА: Игокеа убедљива против Студената

Јокић је приказао још једну невероватну партију достојну најкориснијег играча лиге и мало му је недостајало да упише нови трипл-дабл.

На паркету је провео 35 минута и за то време постигао 35 поена (13/15 из игре, 9/10 пенали), уз 12 скокова, осам асистенција и по две украдене лопте и блокаде. Најбољи играч на свету је потпуно доминирао на оба краја и завршио дуел са само два промашаја из игре, од којих је један био при шуту за три поена.

Водили су домаћини током читавог сусрета, у више наврата имали предност и већу од 15 поена, да би онда себе, као неколико пута током сезоне, увели себе у проблем. Нису изабраници Мајка Мелоуна успели да преломе меч у другој и трећој четвртини, а у финишу четврте су замало од готовог направили вересију.

Поред њега, истакао се Ерон Гордон са 20 поена и девет ухваћених лопти, док је једини са двоцифреним учинком био још Вил Бартон (18 поена, шест скокова и седам асистенција).

На другој страни изузетан је био Покушевски који је меч завршио са 17 поена (5/8 из игре, 2/4 тројке, 5/6 слободна бацања), по пет скокова и асистенција, али и две украдене лопте. Алексеј је играч који је у редовима Тандера највише времена провео у игри, скоро 35 минута, док је од њега ефикаснији био једино Маледон са 20 поена.

Екипа Мајка Мелоуна је шестопласирана на табели Западне конференције са 44 победе и 31 поразом, па се за још један корак одмакла првом пратиоцу Минесоти, која је на учинку 43-32. Оклахома је после новог пораза остала претпоследња на Западу са скором 21-53.

Денверу је остало седам утакмица до краја регуларног дела, а за два дана им следи гостовање код Шарлота. У међувремену, пратиће ситуацију у Бостону где Минесота долази на мегдан Селтиксима у ноћи између недеље и понедељка.

У осталим утакмицама победе су остварили Сакраменто, Торонто, Чикаго, Мемфис, Бруклин и Хјустон.