НБА: Ништа НОВО, Денвер побеђује, Јокићев трипл-дабл (ВИДЕО)

20.01.2019. 07:54
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

На програму било осам мечева.

Одигране су нове утакмице у НБА лиги, најквалитетнијој кошаркашкој лиги света, а победе су остварили и Сакраменто Кингси Немање Бјелице и Богдана Богдановића, као и Денвер Нагетси Николе Јокића. Краљеви су на гостовању Детроиту славили са 103:101 захваљујући тројци Бадија Хилда, док је Грумење (учинак 31-14) декласирало Кливленд (9-38) са 124:102, уз нову одличну партију српског центра.

ОГЛАСИО СЕ ПРЕДСЕДНИК ПАРТИЗАНА: Моћна ПОРУКА Остоје Мијаиловића! (ФОТО)

НИЈЕ ЖЕЛЕО ДА ЋУТИ: Томићу ПРЕКИПЕЛО због неких ствари...(ФОТО)

За 28 минута, Јокић је убацио 19 поена, уз 12 асистенција и 11 скокова. То је било довољно за шести трипл-дабл у сезони, односно 22. од доласка у Сједињене Америчке Државе. Јокић је из игре имао учинак 8-12, а за три поена 3-6.

Погледајте и најбоље потезе Србина.

Када је реч о осталим играчима, у редовима Денвера најефикаснији је био Џамал Мареј са 26, Треј Лајлс је постигао 16, а Монте Морис 15 поена. За коњанике, Анте Жижић је дао 23 поена, Родни Худ 18, а Чеди Осман 17.

Тренутно, на Западу је испред Денвера само бранилац титуле, Голден Стејт са 32-14, док је Кливленд "сигуран" на дну Истока, са најлошијим учинком у целој лиги. Имају девет тријумфа и 38 пораза. Последња екипа на Западу, Финикс Игора Кокошкова има скор 11-36.

У дуелу Сакрамента и Детроита, Бади Хилд је на 0.5 секунди погодио за три поена и тако донео 24. победу (22 пораза) ове сезоне. На терену су били и Бјелица и Богдановић. Бјелица је био стартер и за 15 минута је убацио пет поена (1/4 за три) уз један скок, док је Богдановић меч почео на клупи. За 23 минута убацио је осам поена, и имао седам скокова. Учинак из игре му је био лош 3/12, а за три није погодио, после два покушаја.

У редовима Кингса, Хилд је за 38 минута убацио 35 поена (7/9 за три), док је за поражене Пистонсе, Блејк Грифин за 38 минута убацио исто толико поена.

После продужетка, Хјустон је као домаћин победио Лејкерсе са 138:134, а поново је у центру пажње био Џејмс Харден. Дао је 48 поена, уз осам скокова и шест додавања. За Језерџије из Лос Анђелеса, Кајл Кузма је дао 32 поена.