НБА ПЛЕЈ-ОФ: Денвер као ФЕНИКС! Дигао се из ПЕПЕЛА после -19! ДАБЛ-ДАБЛ Јокића, али је меч решио ОН (ВИДЕО+ФОТО)

17.04.2019. 07:48
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Лудило у Колораду.

Кошаркаши Денвера победили су у другом мечу прве рунде плеј-офа НБА екипу Сан Антонија резултатом 114:105 (по четвртинама 21:26, 28:33, 26:23, 39:23).

Луди меч виђен је у Колораду, чинило се да ће после стартне победе, Спарси из "Пепси центра" однети још један тријумф и повести са 2:0 у серији. У прилог томе ишло је и њихово вођство од 18 поена разлике у 15. минуту, међутим, у последњој четвртини све се променило.

НЕ МОГУ ДА ГА ЧУВАЈУ: Боби открио тајну, ево зашто је ЕНИГМА за противнике (ВИДЕО)

ЕВРОЛИГА: ЦСКА ПРЕГАЗИО Басконију и направио први корак ка фајнал-фору (ВИДЕО)

Звезда отишла у Црну Гору, Цирбесова слика ИЗДОМИНИРАЛА на Инстаграму (ФОТО)

Српски центар Никола Јокић пружио је сјајну партију и за 39 минута у игри постигао 21 поен, уз 13 скокова и 8 асистенција.

Меч је, ипак, обележио Џамал Мареј који до последње четвртине није могао ништа да погоди (0-8 из игре), а затим у последњој деоници постигао 21 поен од укупно 24 са колико је завршио овај дуел. Уз раме поменутом тандему био је и Пол Милсап са 20 поена, уз 7 скокова.

Док најефикаснији појединац меча није прорадио, Јокић и Гери Херис (21 поен) држали су Нагетсе "у животу", док је као и у првом окршају потпуно подбацио Вил Бартон са само три поена. Што се тиче Тексашана, Демар Дерозан издоминирао је са 31 поеном, Ламаркус Олдриџ додао 20, а Дерик Вајт 17 кошева.

ЕВРОЛИГА: Срби ДЕКЛАСИРАЛИ Жалгирис! Калинић и Гудурић донели ПОБЕДУ Фенербахчеу (ВИДЕО)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО: АБА лига ОДЛУЧИЛА да ли ће Олимпијакос играти у друштву Звезде и Партизана (ФОТО)

Почетак није обећавао, обзиром да је Сан Антонио преко расположеног Дерозана на полувремену стигао до високих 42:23. Техничка грешка тренера домаћих Мајка Мелоуна, као да је пробудила Денвер, будући да су преко Јокићевих пет поена и Морисових кошева, уз фаул, Нагетси успели да се поново приближе и смање заостатак. И после тајм-аута, тројком је Херис приближио свој тим на -6, међутим, расположени Вајт и Дерозан нису дозволили да их угрозе и Спарси су на полувремену имали 10 (59:49).

У наставку је Денвер предвођен Јокићем заиграо боље. Србин је погодио за три поена, а затим и Бизли за 80:74, па је на крају треће четвртине домаћин још више смањио заостатак на само седам поена (82:75).

У последњој четвртини, ривали су се утркивали ко ће више да погоди. Кошевима Милсапа Денвер је после дужег времена пришао на -2, а пробуђени Мареј почео је да погађа у серији, што је Нагетсима коначно донело вођство његовим поенима са слободних бацања.

Због свађе са судијама, тренер гостију Грег Попович добио је техничку грешку у финишу, па је Денвер то искористио као поклон и рутински привео меч крају.

Торонто се реванширао Орланду за пораз из првог дуела. Репторси су убедљиво славили 111:82, а меч је обележио Кавај Ленард са 37 поена, Лаури је додао 22, Сијакам 19, а Серж Ибака 13 кошева.

Код гостију, Гордон је био најефикаснији са 20 поена, Рос је убацио 15, Фурније 10, док је црногорски центар Никола Вучевић подбацио са 6 кошева.

У последњем мечу, Портланд је декласирао Оклахому 114:94 и повео са 2:0 у серији. Тандем Лилард-Меколум водио је Трејлблејејзерсе до победе, Демијан је постигао 29, а Си Џеј 33 поена.

Што се тиче Тандера, испод просека је био Расел Вестбрук са "само" 14 поена. Најефикаснији је био Пол Џорџ са 27 поена, док је Стивен Адамс додао 16 кошева.