НБА ПЛЕЈ-ОФ: "Трипл дабл" Јокић опет РАЗБИО, Нагетси су у ПОЛУФИНАЛУ, играо је и Марјановић (ВИДЕО)

28.04.2019. 06:53
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Одигране две утакмице у доигравању у најквалитетнијој лиги света.

Кошаркаши Денвера су искористили предност домаћинства и победили Сан Антонио са 90:86. На овај начин Нагетси су у серији славили са 4:3 и прошли у полуфинале Запада у којем ће му противник бити екипа Портланд Трејлблејзерса који су са 4:1 елиминисали Оклахому Сити.

У СУСРЕТ МАЈСТОРИЦИ: Евролига ДРАСТИЧНО казнила Атамана! Чиме је Пешић ово заслужио?! (ФОТО)

СУПЕРЛИГА: Пантерима цео плен у Чајетини

ТОМИЋ ЗАДОВОЉАН ЗБОГ ПОБЕДЕ: Објаснио је шта ће бити са Регландом, Перпероглуом и Цирбесом (ФОТО)

И овог пута, бриљирао је Нилкола Јокић. Српски центар је за 43 минута убацио 21 поен, уз 15 скокова и десет додавања. Од њега је ефикаснији био само Џамал Мареј, са два поена више, али је у ухваћеним лоптама и асистенцијама популарни Џокер био много успешнији. Мареј је имао "само" пет скокова и четири асистенције. У редовима Грумења, само је Гери Харис још имао двоцифрени учинак. Убацио је 11 поена.

После нове бриљантне партије, честитао му је и тренер Мамуза из Тексаса, Грег Попович.

За Спарсе, Руди Геј је дао 21 поен и био најефикаснији међу саиграчима.

Одиграна је и прва утакмица полуфинала Истока. Репторси су у Торонту победили Филаделфију са 108:95. Бобан Марјановић је за десет минута, за Свентисиксерсе убацио два поена. Имао је и један скок. Најефикаснији је био Џеј Џеј Редик са 17 поена.

Највећи допринос победи екипе из Канаде дао је Каваји Ленард са 45 поена, уз два додавања и чак 11 скокова.