НБА ПЛЕЈ-ОФ: Јокић РАЗМОНТИРАО Дурента и води Денвер ка финалу Запада (ВИДЕО)

Никола Јокић води Денвер ка финалу Западне конференције НБА лиге.

КАКО ЈЕ ЉУЉ ОСТАО БЕЗ СУСПЕНЗИЈЕ? Откривено зашто се провукао

СТИГЛИ СУ У БЕОГРАД КОШАРКАШИ РЕАЛА: Погледајте шта се све догађало када су стигли до хотела (ВИДЕО)

ДЕТАЉ КОЈИ ЈЕ СВИМА ПРОМАКАО: Хезоња током хаоса ударио свог саиграча? (ВИДЕО)

Центар Денвера био је најзаслужнији за други тријумф у серији против Финикса резултатом 97:87 са 39 поена, 16 скокова и пет асистенција, па Нагетси пред селидбу у Аризону имају велику предност 2:0.

Јокић је провео 41 минут на паркету и убацио 17 од 30 шутева из игре (2/6 за три поена, 3/4 слободна бацања), а значајну подршку пружили су му Ерон Гордон са 16 поена и Кентавијус Калдвел-Поп са 14 поена и пет ухваћених лопти.

У екипи Санса Девин Букер је убацио 35 поена, док је Кевин Дурент забележио 24 уз осам скокова и очајан проценат шута за три поена – 2/12.

Јокић је бриљирао у другом полувремену у којем је постигао 26 поена. Домаћин је имао седам поена заостатка у трећој деоници, али је онда стегао каиш у одбрани и у последњем кварталу примио само 14 поена.

Проблем за Финикс пред наставак серије је повреда Криса Пола који је у финишу треће четвртине повредио препоне.

Филаделфија је начинила брејк на старту полуфиналне серије Истока победом у Бостону 119:115. Јунак тријумфа гостију је био Џејмс Харден са 45 поена (7/14 за три поена) и шест асистенција, а тријумф Севентисиксерса добија на значају јер су били лишени услуга најбољег кошаркаша Џоела Ембида. Бостону није помогао ни расположени Џејсон Тејтум који је забележио 39 поена, 11 скокова и пет асистенција.