НБА: Покушевски бољи од Бјелице, али Немањин тим је славио! Сјајни Марјановић

27.10.2021. 07:38
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Профимедиа

Занимљиво вече.

Кошаркаши Голден Стејта надиграли су тим Оклахома ситија и славили су у гостима са 106:98. Алексеј Покушевски је нсдиграо Немању Бјелицу, али његов тим је поражен.

ВУЛКАН НЕЗАДОВОЉСТВА ЗВЕЗДАША: "Брука! Негледљиво! Што играмо ЕЛ?" ЈЕДНОГ ЧОВЕКА посебно криве за пораз

ЗВЕЗДА ПАЛА У МОНАКУ: Кнежеви на крилима Мотејунаса однели победу (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Бајерн на крилима Лучића нанео Олимпији први пораз

Бјелица је на терену провео свега седам и по минута уз два поена и два скока, док је Покушевски за 18 и по минута на паркету убацио девет поена, ухватио четири лопте и уписао једну асистенцију.

Стеф Кари је предводио тим са 23, пратили су га Ендру Вигинс са 21 и Демион Ли са 20 постигнутих поена.

Далас маверикси су на свом терену победили Хјустон са 116:106, а словеначки кошаркаш Лука Дончић је поново био близу трипл-дабла са 26 поена, 14 скокова и седам асистенција

Сјајну епизодну улогу на вечерашњем мечу имао је Бобан Марјановић. Српски центар је, када се све зброји, на терену провео мање од једне четвртине, а уписао је више поена него минута. Постигао их је 11, без промашаја из игре (5/5), а томе додао још четири скока и асистенцију.

Никола Јокић је повредио колено у дуелу са тимом Јутем па је његов изостанак из тима значајно допринео поразу Денвера са 122:110 на гостовању. После судара са Гобером у првом полувремену Јокић се није враћао у игру и још увек је непознат степен повреде коју је задобио.