НБА: Богдан на ивици инцидента, лудо вече и четири продужетка у Атланти (ВИДЕО)

02.03.2019. 08:19
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Реутерс

Ово се ретко виђа.

Протекле ноћи у НБА лиги одиграно је седам мечева, а од српских кошаркаша на терену је био двојац Сакраменто Кингса Богдан Богдановић и Немања Бјелица. Краљеви су на домаћем терену поражени од Лос Анђелес Клиперса резултатом 116:109, а Богдановић је после једног фаула противничког играча над њим желео да се обрачуна, али га је судија зауставио. Ипак, најинтересантнију утакмицу су навијачима приредили кошаркаши Атланте и Чикага који су питање победника решили после чак четири продужетка, а тријумфовали су Булси (168:161).

ВАЊА МАРИНКОВИЋ ПРЕД ДЕРБИ: Победом ће покушати да УМАЊЕ наш ТРИЈУМФ у КУПУ (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Радоњић и Лучић делили ЛЕКЦИЈЕ у Подгорици! Пешић опет скинуо КРУНУ Краљу (ФОТО)

Сакраменто је поражен на свом терену од Клиперса са 116:109 (26:23, 26:33, 35:26, 29:27), а српски репрезентативци Богдан Богдановић и Немања Бјелица нису били превише кошгетерски расположени. Богдановић је меч завршио са девет поена и шест скокова, уз шут из игре три од 15, за 35 минута проведених у игри, али је главни утисак са меча његов дуел са центром Клиперса Монтрезом Харелом после намерног фаула над нашим кошаркашем.

Бјелица је на паркету провео 13 минута и за то време је уписао пет поена и по три скока и блокаде.

Највише узбуђења виђено је у Атланти где је домаћа екипа поражена од Чикага после 68 минута кошарке са 168:161 (26:33, 31:27, 38:24, 29:40, 16:16, 7:7, 8:8, 13:6). Најефикаснији у победничкој екипи је био Зек Лавин са 47 поена и по девет скокова и асистенција, док је најбољи у пораженом саставу био Тре Јанг који је ушисао 49 поена и 16 асистенција.