НУРКИЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ФИНИКСА: Мицић процветао у Шарлоту!

04.03.2024. 08:35
Jusuf Nurkić
Јусуф Нуркић / Извор: Профимедиа

Ноћ за памћење...

У синоћном издању НБА лиге, Торонто је био сигуран против Филаделфије, њихова седма победа у низу у регуларној сезони над слабим Хорнетсима. Рајаковићев тим је предводио Имануел Квикли са 22 поена и 11 асистенција, домаћи су били без Скотија Барнса и повређеног центра Пелтла, али су стигли до тријумфа.

БОСТОН ДЕМОЛИРАО ВОРИОРСЕ: Стеф Кари меч завршио са ЧЕТИРИ ПОЕНА (ВИДЕО)Stef Kari

БОСТОН ДЕМОЛИРАО ВОРИОРСЕ: Стеф Кари меч завршио са ЧЕТИРИ ПОЕНА (ВИДЕО)

СТОТКА ЗВЕЗДЕ У БАРУ: Морнар немоћан против расположеног Смарта! KK Crvena zvezda

СТОТКА ЗВЕЗДЕ У БАРУ: Морнар немоћан против расположеног Смарта!

Шта је са Партизановим реконвалесцентима? Овако стоје ствари тренутноpovređeni

Шта је са Партизановим реконвалесцентима? Овако стоје ствари тренутно

Код гостију из Каролине, Брендон Милер 26 поена, 10 скокова, највише у каријери. Наш Василије Мицић био је солидан са 12 поена, 6 асистенција, на паркету је био чак 35 минута.

Орландо је почистио Детроит, није баш да је то нека вест с обзиром на очај Пистонса. До четврте овосезонске победе над Пистонсима, Меџик је дошао на крилима 29 поена Паола Банкера. Ово је 35. победа екипе са Флориде ове сезоне, они су толико направили читаве прошле сезоне, сада до краја имају 21 утакмицу. Гости не изгледају као НБА тим, лоше су шутирали, деле последње место са Визардсима, оба тима имају по девет победа.

Виктор Вембањама је одиграо сјајан меч против Индијане, са 31 поеном, 12 скокова, по шест асистенција и шест скокова, постао је први руки у историји са тим учинком после "Адмирала" Робинсона и Тима Данкана. Поређења се сама пишу, претходници су писали историју Сан Антонија. Спарси остају последњи на Западу, али Француз гарантује велику будућност франшизе ако овако настави. Индијана, најефикаснији тим НБА није била ни близу просека, мада су се вратили у последњој четвртини. Ипак серија Спарса од 10:0 је пресудила, Вембањама је тада постигао шест поена. Сан Антонио има прилику да уђе у серију победа у државном дербију у уторак у Хјустону.

Никси су преживели и повреду Џајлена Брансона који је у првом минуту морао ван игре због повреде колена. На срећу, њихов најбољи кошаркаш је добро, није ништа опасно, на терену су се испрсили и стигли до победе у Охају. Изненађење је креирао Џош Харт трипл-даблом. 13 поена, 19 скокова, 10 асистенција, ДиВићенцо је додао 28 поена. Харт и Мајлс МекБрајд који је заменио Брансона су погодили кључне тројке у финишу и сачували победу.

Оклахома је поново прва на Западу после пораза Минесоте од Клиперса. Ноћас је Тандер уз 35 поена Џилџеса Александера тукао Сансе. Меч ће памтити Јусуф Нуркић који је поставио рекорд франшизе 31 скок, највише у НБА у последњих 14 година. Имао је и 14 поена, направио и пет грешака, управо је 21 изгубљена лопта одвела његов тим у пораз. Домаћи су били без Букера, на другој страни свих пет стартера Тандера двоцифрени. Џилџес-Александер је поред 35 поена, имао и девет асистенција и осам скокова. На другој страни Бил 31 кош за домаће, Дурант 20.

У матине мечевима, пораз Даласа од ослабљене Филаделфије, рекли смо, после драме Леонард је водио Клиперсе до тријумфа у Минеаполису, Бостон је згазио Вориорсе, заледио Карија и компанију на -52!