НБА: Скроман учинак Бјелице, Мемфису победа у дербију (ВИДЕО)

07.01.2017. 10:29
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Профимедиа

Настављена борба у најјачем кошаркашком такмичењу.

Кошаркаши Минесоте поражени су на гостовању од Вашингтона 112:105 у наставку НБА лиге, уз скроман учинак Немање Бјелице.

Бјелица је постигао пет поена и имао један скок за 11 минута на паркету.

Минесоти нису помогле ни сјајне партије Ендрјуа Вигинса са 41 поеном и дабл-дабл Карл-Ентонија Таунса, са 18 кошева и 10 скокова, јер нису имали велику помоћ саиграча.

РАДОЊИЋ ПРИЗНАО: Сада смо у врло доброј ситуацији

Вукови су се овим неуспехом, трећим у низу, спустили на зачеље Запада где су у досадашњем делу сезоне боравили Далас Меверикси. Бјелица је убацио један од два шута за два и један од четири за три поена, имао је и скок за 11 минута на паркету.

Минесота није успела да добије скромног ривала са Истока упркос томе што је Ендрју Вигинс постигао 41 поен, али је притом имао само још један скок, две асистенције и две украдене лопте.

КУЗМИЋ: Супруга ми је Американка, а сину смо дали име Николај!

Вашингтон су до тријумфа предводили Бредли Бил са 22, Марћин Гортат са 19 и Џон Вол са 18 кошева.

У дербију вечери Мемфис је славио на терену Голден Стејта после продужетка. Кошаркаши Мемфис Гризлиса одиграли су фантастичну одбрану у Оукленду када се чинило да је меч већ изгубљен, зауставили су Вориорсе на невероватних 13 поена у последњих 12 минута игре, што им је донело шансу за продужетак, а тада је заблистао Мајкл Конли који је погодио "clutch" двојку из дриблинга за додатних пет минута у којима су гости довршили преокрет.

НЕ ЖЕЛИ ВИШЕ ДА ЋУТИ: Џикић о повратку Милутинова и Саше Павловића, појачањима и Звезди (ФОТО)