НБА ПЛЕЈ-ОФ: Дурантела РАЗБИО Обрву! Ракете ДЕМОЛИРАЛЕ Јуту! (ФОТО)

07.05.2018. 08:33
Stef Kari
Стеф Кари / Извор: Реутерс

Назире се финале западне конференције.

Кошаркаши Голден Стејта и Јуте налазе се пред пласманом у финале запада. Актуелни шампион се "осветио" Њу Орлеансу за пораз у трећем мечу и "почистио" Пеликансе у Лузијани са 92:118. Бранилац титуле повео је са 3:1 у серији и само га једна победа дели од уласка у финале конферернције.

ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Трофеј у рукама Срба

ДВА ДАНА ПРЕД ЧУКАРИЧКИ: у Партизану донели ВАЖНУ одлуку! (ФОТО)

Победник ниједног часа није долазио у питање, а Ратници су већ у првој четвртини решили утакмицу, коју су решили у своју корист са 15 поена разлике (22:37). Домаћин се у финишу друге четвртине приближио на -7, али је у другом полувремену поново уследила сјајна игра горопадних шампиона и рутинско одрађивање посла.

Поново је Кевин Дурент био најбољи у победничком саставу са 38 поена, девет скокова и пет асистенција. Стеф Кари је убацио 23, а Клеј Томпсон 13 кошева. Код пораженог тима, Ентони Дејвис је остварио "дабл-дабл" (26п, 12 ск), док је и Џру Холидеј са 19 поена био на висини задатка, остали су били далеко испод.

D\ejms Harden
Д\ејмс Харден / Извор: Реутерс

У другом мечу, Хјустон је лако изашао на крај са Јутом (87:100) и, такође, још један тријумф дели Брадоњу и другове до пласмана у финале Запада.

Најбоља екипа лигашког дела предвођен Крисом Полом и капитеном Харденом од првог минута контролисала је резултат у Солт Лејк Ситију, а у уводним минутама друге четвртине Ракете су отишле на 15 разлике (38:23).

Хјустон је у трећем периоду дошао до највећег вођства 76:57, али се Јута није предавала и кошевима Донована Мичела са пенала средином четврте четвртине дошли су на само пет поена минуса (85:80).

Прецизни Клинт Капела и тројка Тревора Аризе, донеле су Хјустону ново одлепљивање, па су без проблема привели меч крају. Пол је постигао 27 поена уз 12 скокова, Харден је додао 24, а Капела "дабл-дабл" (12п, 15 ухваћених лопти). Занимљиво да су Пол и капитен Хјустона чак 45 пута шутирали на кош домаћина, од укупно 88 покушаја Тексашана.