САКРАМЕНТО СЛАВИО У ЊУЈОРКУ: Србин ДАБЛ-ДАБЛОМ освојио ВЕЛИКУ Јабуку (ФОТО)

09.03.2019. 20:36
KK Sakramento
KK Сакраменто / Извор: Реутерс

Драматичан меч.

Кошаркаши Сакрамента победили су у неизвесном мечу Њујорк 102:94 (30:23, 16:25, 22:32, 26:22), на гостовању у "Медисону".

ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД ЛУЧАНЦИМА: Лалатовић послао много ЈАКУ поруку (ФОТО)

Меч је протекао у знаку Де Арена Фокса, који је био најбољи појединац у победничком тиму са 30 поена. Значајан допринос "дабл-дабл" учинком дао је и српски репрезентативац Немања Бјелица са 13 кошева и 10 ухваћених лопти, док је Богдан Богдановић за 30 минута у игри постигао 9 поена, уз четири скока и три асистенције.

Са друге стране, Бјелица је на паркету "Велике Јабуке" провео 29 минута и забележио по две асистенције, украдене лопте и блокаде. Никси су врло брзо стигли до предности у првој четвртини, повели су са 24:9, али је тада на сцену ступио Немања Бјелица који је одлично играо и држао Сакраменто у игри.

Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Реутерс

Богдан Богдановић се разиграо тек у трећем периоду, да би у последњој четвртини имао неколико лоших шутева, што је вратило Њујорк у игру, па се некадашњи ас Партизана и Фенербахчеа преселио тада на клупу.

У домаћем саставу, најефикаснији је био Денис Смит са 18 поена, Де Андре Џордан је постигао 14 кошева, а по 10 Алонзо Трир и Томас Ленс.

Сакраменто је стигао до 33. победе у сезони и до скора који је виши од 50%, што им даје велике шансе да се домогну плеј-офа.

Погледајте како изгледа пољска одбојкашица Малвина Смаржек.