НБА: Вестбрук РАЗБИО Лејкерсе, Боби само гледао лов на Јелене (ВИДЕО)

31.10.2016. 09:06
Rasel Vestbruk
Расел Вестбрук / Извор: Профимедиа

Плеј Оклахоме остварио нови трипл-дабл.

Бобан Марјановић није уписао ни минут у дресу Детроита у ноћи између недеље и понедељка, а његова екипа је славила против Милвокија са 98:83. Најзаслужнији за нови тријумф Пистонса био је Андре Драмонд који је занимљиво имао више скокова (23) него поена (20)

Вече је ипак обележио сјајни Расел Вестбрук који је у победи против Лејкерса 113:96 имао учинак од 33 поена, 12 скокова и 16 асистенција. Први фаворит за титулу најкориснијег играча на терену је провео 34 минута и имао шут из игре 11/21, за три 5/6, са пенала 6/6, па је други пут у трећем мечу ове сезоне имао по три двоцифрене категорије.

Постао је први играч у историји НБА који је на стартна три меча стигао до 100 поена, 30 скокова и 30 асистенција. Са два трипл-дабла из три утакмице на отварању сезоне Расел се изједначио са Меџиком Џонсоном, Џеријем Лукасом и Оскаром Робертсоном.

У дербију Тексаса су се састали Далас и Хјустон, а победили су Рокитси 93:92 поготком Џејмса Хардена са линије слободних бацања у последњој секунди.

Популарни Брадоња био је и најефикаснији у редовима Хјустона са 28 поена, док су Андерсон и Гордон убацили по 14. Далас је поражен уз 25 поена Веслија Метјуза, док је Џеј Џеј Бареа постигао 18.