НЕ МОЖЕ СВЕ САМ: Узалуд Јокићевих 41, Денвер изгубио на свом терену, серија се сели у Мајами (ВИДЕО)

05.06.2023. 07:10
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Изостала помоћ саиграча.

Кошаркаши Денвера поражени су на свом терену од Мајамија у другој утакмици финала НБА лиге резултатом 111:108 (26:23, 25:34, 25:26, 36:25), те је резултат у серији сада поравнат (1:1).

О ЊЕГОВОМ УГОВОРУ СЕ НАЈМАЊЕ ПРИЧА: Огласио се играч Партизана због Гробари стрепе! "Желим да останем"

СТВАРНО НАЈБОЉИ: Страхиња Стојачић проглашен за МВП Светског првенства

Трећи меч великог финала се игра у Мајамију у ноћи између среде и четвртка, а тим са Флориде биће домаћин и у четвртом сусрету.

Нагетсима није била довољна ни још једна импресивна партија Николе Јокића, који је постигао 41 поена, а гости су били неумољиви ван линије 7,24, те су погодили чак 17 тројки.

Поред Јокића Денвер није имао расположеног играча који би га пратио, Џамал Мареј је постигао тек 18 поена, Гордон свега 12, а Браун један мање.

У тиму Мајамија најефикаснији су били Винсент са 23 поена, те Батлер и Адебајо са по 21 поеном. Никола Јовић није улазио у игру.

Гости су кренули фуриозно и већ током прве деонице имали двоцифрену предност ( 11), али није то поколебало екипу из Колорада, која је ушла у сјајну серију и не само преокренула, већ средином друге четвтине повела са чак 15 (50:35), да би се та разлика до одласка на полувреме само топила (57:51).

Јокић је практично играо сам у дресу Нагетса у трећој четвртини, од укупно 26 поена тима у овом периоду, Србин је убацио 18, али ни тада Мајами није успео да преокрене, а онда...

Велика серија Хита за 12 разлике поена разлике, Денвер  се серијом тројки у самој завршници вратио у меч, имао последњи напад и шансу за продужетак, али је Мареј промашио шут за три поена.

БОНУС ГАЛЕРИЈА:Погледајте како изгледа Александра Мендез, девојка која је умало украла срце Кристијана Роналда