НЕ ПОМАЖУ ДОНЧИЋ И ЕГЗУМ: Далас изгубио добијен меч (ВИДЕО)

28.12.2023. 09:02
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Велики преокрет Кливленда.

Кошаркаши Далас доживели су болан пораз од Кливленда - 110:113. Екипа из Тексаса имала је практично добијен меч, али је серијом грешака у последњих пет минута дозволила ривалу да направи велики преокрет и дође до тријумфа.

Продати Далас МавериксиLuka Dončić

Продати Далас Маверикси

ПРОЦУРИЛА НАЈСКУПЉА ФОТКА: Јокић и Дончић ЗАЈЕДНО прославили Светог Николу (ФОТО)Luka Dončić, Nikola Jokić

ХОРОР: Пас изуједао саиграча Николе Јокића (ВИДЕО)Nikola Jokić, Džamal Marej, Aron Gordon

ХОРОР: Пас изуједао саиграча Николе Јокића (ВИДЕО)

Половином последње четвртине Далас је воедио са 105:96, а онда је кренуо потоп. Кливленд је напавио серију 15:0 и повео 111:105, а онда је било јасно да је победа изгубљена.

Лука Дончић је убацио 39 поена и додао по седам скокова и шест асистенција, уз по две украдене и блокиране лопте. Данте Егзум је поново стартовао меч и имао је 13 поена, четири скока и шест асистенција.

Јунак победе Кливленда био је центар Џерет Ален са учинком од 24 поена, 23 скока и шест асистенција.

Торонто нашег тренер Дарка Рајаковића прекинуо је серију од три везана пораза и славио убедљиво у Вашингтону - 132:102.

Оклахома наставља да гази све редом. Последња жртва био је Њујорк - 129:120. Поново прилику да заиграју нису добили Василије Мицић и Алексеј Покушевски.

Далас - Кливленд 110:113

Вашингтон - Торонто 102:132

Орландо - Филаделфија  92:112

Бруклин - Милвоки 122:144

Хјустон  - Финикс 113:129

Оклахома  -  Њујорк 129:120