НЕКА ЈЕ СВАКИ ДАН БАДЊИ ДАН: Звезда одучила Жалгирис од кошарке и граби ка плеј-офу Евролиге!

06.01.2017. 20:42 23:13
Marko Simonović
Марко Симоновић / Извор: МН Press

Девета победа црвено-белих у Евролиги.

Звезда игра тотално другачије од других у последње време и на гостовању Жалгирису забележила је трећу узастопну победу у Евролиги. Црвено-бели су славили у 16. колу елитног такмичења у Каунасу резултатом 77:61 (21:7, 26:15, 14:17, 16:22) и значајно повећали шансе да се домогну пласмана у плеј-оф. Још је рано за прогнозе, али српски и регионални шампион све више личи на тим способан да у континуитету пружа партије са НБА аромом.

Тим Дејана Радоњића сјајно је започео дуел у Каунасу. На крилима непогрешивог Огњена Кузмића (4/4 за два) црвено-бели су повели са 10:5 у шестом минуту. Улогу лидера на терену преузео је затим Марко Гудурић који је постигао тројку уз додатно слободно бацање, а у седмом минуту домаћин је постигао последње поене у уводној деоници (7:14).

У финишу прве четвртине Звезда је начинила серију 7:0, прецизније Бранко Лазић. Сјајни бек је везао седам поена за фантастичних 7:21 на првом одмору.

ЛАЗИЋ ЦАР! Кошаркаш Звезде је ПОСЛАО ПО БУРЕК играча Жалгириса који није знао где је ЛЕВО! (ВИДЕО)

KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Гости су наставили са сјаном одбраном и у другој четвтрини, па је предност расла и до плус 19 у 12. минуту, 7:26 после нове тројке Гудурића. Лекавичијус је коначно прекинуо серију црвено-белих 12:0.

Успео је домаћин да веже седам поена (14:26 у 15. минуту), а онда се пробудио Марко Симоновић. Вероватно најбољи играч Звезде у поселдњих месец дана је у последњих пет минута првог полиувремена убацио 13 поена! Од резултата 14:28 црвено-бели су до одласка на велики одмор постигли 19 поена, од тога Симоновић сам 13. Репрезентативац Србије је погодио три од четири покушаја за три поена, а гости су захваљујући Симоновићу у 20. минуту стигли до плус 27, 20:47.

ОРИГИНАЛАН: Томпсон дебитује за Звезду са врло необичним бројем! (ВИДЕО)

Branko Lazić
Бранко Лазић / Извор: МН Press

Београђани су у другом полувремену рутински сачували високо вођство и стигли до осмог тријумфа и учинка од 50 одсто успешности - 8/8. Било је то предивно празнично вече црвено-белих у Каунасу, партија какву пружају искључиво најбољи евролигашки тимови. А, тим Дејана Радоњића је у овом тренутку свакако у топ друштву...

Жалгирис - Црвена звезда 61:77 (7:21, 15:26, 17:14, 22:16)

Дворана: Жалгирис арена. Судије: Контас (Грчка), Хименез (Шпанија), Фриц (Немачка).

ЖАЛГИРИС: Пенгос 4, Лекавичијус 6, Вестерман 3 (0/4 за два, 1/4 за три), Сејбутис 8, Мотиум 8, Јанкунас 10, Јавтокас 2, Милакнис 6, Лима, Кавалијаускас 5 (7ск), Хартенштејн 2, Улановас 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 3, Томпсон, Дангубић 8, Митровић, Лазић 15 (3/3 за два, 3/4 за три, 4ул), Добрић, Симоновић 16 (4/8 за три), Џенкинс 13, Гудурић 7, Јовић 1 (7ас, 0/5 из игре), Кузмић 8 (4/5 за два), Бјелица 4 (8ас, 5ск).

Реал Мадрид - ЦСКА 95:85

ТАБЕЛА: ЦСКА 12-4, Олимпијакос 11-5, Басконија 11-5,  Реал 11-5, Фенербахче 10-6, Панатинаикос 9-7, Црвена звезда 8-8, Дарушафака 8-8, Ефес 8-8, Бросе баскетс 7-9, Барселона 7-9, Жалгирис 6-10, Макаби 6-10, Уникс 6-10, Армани 4-12, Галатасарај 4-12.