"НЕМАМО ДОБАР ТРЕТМАН": Митровић оплео по судијама након победе Звезде
Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевита Олимпију пред домаћим навијачима у дворани "Александар Николић" ове вечери у оквиру првог меча четвртфиналне серије АБА лиге - 101:92.
Звезда је до кључне предности стигла у самој завршници, док је тренер гостију, Звездан Митровић истакао да није незадовољан приказаним од стране свог тима.
- Честитке победнику, наравно, мислим да је била лепа утакмица, заслужена победа. До краја, стизали смо, било је неизвесно, Звезда је имала предност скоро цео меч. Наша два меча промашена на крају, наших пар грешкица, али генерално сам задовољан утакмицом и нисам знао шта да очекујем после 20 дана паузе и без тренинг утакмице. То није никакав алиби, била је лепа утакмица. Још једном честитам Звезди на победи.
Са друге стране, Митровић је поново "пецнуо" судије из АБА лиге и рекао да његов тим генерално нема добар критеријум у АБА лиги, али да је вечерас било другачије и да је честитао судијама на добром послу.
- Кад вас то разочаравам (смех). Мени је жао тај Бург што нам је побегао за шут, то нам је била утакмица сезоне, а ово у АБА лиги, знате на шта се фокусирамо у АБА лиги, ми смо упоређивали неке бројке играјући АБА лигу и Еврокуп, па наши бројеви да имамо разлику по 150 бацања, фаулова мање. Тај третман уопште није добар, то сам већ рекао неколико пута. Ето то је разлог због којег падамо. Борили смо се целу сезону, ростер није превелик, једина наша лоша утакмица ове сезоне је био Клуж кући. А ето победили смо их два пута у Еврокупу. Јако лош, јако лош третман, данас није био. Данас сам честитао свима на терену, од играча Звезде, до тренера, делиоца правде, али генерално то није тако.
Шта ће бити са Умоџом Гибсоном, једним од најбољих играча Цедевита Олимпије на крају сезоне?
- Немојте, пустите га још годину дана код нас. Прошле године је био у Спартаку, није тад имао ролу као ове године, игра у оба правца, један добар момак и има тај уговор још једну годину, да остане само ту. Кад ове младе не можемо да задржимо, дај бар ове старије.
Звездан Митровић истиче да воли да дође у Београд.
- Ја волим у Београд да дођем, пола куће ми је Београд, као што је Подгорица и као што је Љубљана.