НЕМЦИ КАО МАШИНА: Панцер убацили у пету брзину и прегазили Грузију

01.09.2023. 13:30
Košarkaška reprezentacija Nemačke
Кошаркашка репрезентација Немачке / Извор: ФОТО: Fiba.basketball

Оправдавају улогу фаворита.

Репрезентација Немачке забележила је и четврту победу на Светском првенству пошто су у првом мечу друге фазе савладала селекцију Грузију са 100:73 (22:16, 21:25, 27:16, 30:16).

КАКО ДО ЧЕТВРТФИНАЛА? Србија је поражена од Италије, али ништа није изгубљено, ево шта Орловима треба

НЕМОЈ ДА ЗА***АВАТЕ! Пешић БЕСНЕО на тајм-ауту (ВИДЕО)

ИМА ТАЈНИ РЕЦЕПТ ЗА СРБИЈУ: Ево шта је Поцеко рекао након победе Италије над Орловима

Грузини су у првом полувремену пружили сјајан отпор екипи коју многи сврставају у најужи круг кандидата у борби за медаље, али у наставку утакмице није могла да парира Денису Шрудеру и екипи. После првих 20 минута Немци су имали минималну предност 43:41, али су у наставку буквално прегажени.

Немци су убацили у пету брзину и буквано прегазили ривала у другом полувремену. Постигли су чак 57 поена у наставку и наставили победоносни низ на Мундобаскету. Посебно су били импресивни у шуту за три поена - 20:35.

Најефикасниј у победничком тиму био Маодо Ло са 18 поена, Денис Шрудер је убацио 18 уз седам асистенција, док Мориц Вагнер додао 14 поена.

Најефикасниј су били Маодо Ло са 18, Шрудер са 16 (7ас), Мориц Вагнер 14, Андреас Обст 12, а Данијел Тајс и Јоханес Тиеман по 11.