НЕВЕРОВАТАН ПРЕОКРЕТ ПАРТИЗАНА: Макаби пао после серије 36:2

21.02.2020. 14:54
Juniori KK Partizan
Јуниори KK Партизан / Извор: Twitter Printscreen/KK Партизан НИС

Сјајан почетак купа.

Кошаркаши Партизана, до 18 година, остварили су прву победу на Next Генератион турниру у Железнику. Црно-бели су након великог преокрета у другом полувремену савладали Макаби који је у једном тренутку имао чак 15 поена предности.

ЗВЕЗДА ИЗГУБИЛА НА СТАРТУ ЈУНИОРСКОГ ТУРНИРА ЕВРОЛИГЕ: Пораз у ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ (ФОТО)

ГРОБАРИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Тринкијери у петак добија ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ! (ВИДЕО)

РАДУЉИЦА ПРИЗНАО: Плашио сам се меча са Финском

Све до 24. минута играчима Партизана готово ништа није полазило за руком. Макаби је имао предност од првог минута, црно-бели су успевали да одржавају прикључак, чак и да поведу са 18:15 почетком друге четвртине, али је Макаби серијом од 18:2 први пут на мечу дошао до двоцифрене разлике.

После првог полувремена су водили са 35:25, а након тројке Ахаронија у 24. минуту било је 46:31 за јуниоре поноса Израела. Уследио је невероватан преокрет Партизана, серијом од 21:0 црно-бели су преокренули на 52:46, а до краја трећег периода стекли су и двоцифрену разлику и на истеку 30. минута водили са 59:48.

Играчи које са клупе предводи Миливоје Лазић, четврту четвртину отворили су серијом од 8:0, стекли 19 поена предности и рутински привели меч крају.

Најефикаснији у дресу црно-белих био је Петровић са 22 поена, Тодоровић је постигао 21, а Радовановић 19 поена. Код Макабија бољи од осталих био је Рински са 16 поена, док је Ахарони убацио 11.