НЕВЕРОВАТНО: Душко Вујошевић доживео ВЕЛИКО понижење (ФОТО)

02.08.2017. 20:44
Duško Vujošević
Душко Вујошевић / Извор: Профимедиа

Нико ово није могао да наслути.

Душко Вујошевић је доживео пораз на званичном дебију на клупи репрезентације Босне и Херцеговине, и то ни мање ни више него од Шведске, једне од најслабијих репрезентација у Европи. Швеђани су пред својом публиком у Норчепингу савладали Змајеве 81:73 захваљујући великом преокрету у последњој четвртини.

СВЕ ЈЕ ГОТОВО: Звезда довела велико појачање евролигашког калибра (ФОТО)

ПРИПРЕМНИ МЕЧ У КРАЉЕВУ: Орлови рутински савладали "студенте" (ФОТО)

ОТКАЗАО: Бивши играч Партизана одустао од репрезентације (ФОТО)

После егала на полувремену Вујошевићеви изабраници су се одлепили у трећој деоници на 8, у последњи квартал ушали са предношћу од шест поена, а онда је у последњих десет минута уследио потоп - изгубили су овај период игре са 26:12. Маркус Ериксон, бивши играч Барселоне, који је овог лета прешао у Гран Канарију, био је најефикаснији играч на утакмици са 25 постигнутих поена, добру пордршку имао је у Гадерофсу (16), Спирсу (14) и Линдквисту (11 птс). Џанан Муса је био најзапаженији код Босанаца са 15 поена и 5 скокова, мада је чак 13 постигао у првом полувремену. Лончар је убацио 16 поена и имао 5 скокова, а најбољи скакач на мечу био Адин Врабац са 9 скокова. Првотимац Партизана је бројао до шест. Вујошевићева БиХ је тако поразом започела претквалификације за Светско првенство 2019. године и одмах закомпликовала ситуација око преласка у наредну фазу.

УОЧИ РЕВАНША: Милојевић причао о Спарти, али је прво објаснио зашто Рикардињо НИЈЕ у Прагу (ФОТО)