НИЈЕ ЗБОГ МРЖЊЕ ПРЕМА СРБИМА: Кукоч објаснио зашто су Хрвати напустили постоље 1995.

17.09.2023. 08:47
Toni Kukoč
Тони Кукоч / Извор: Профимедиа

Ватрени од тада више никад нису освојили медаљу на великом такмичену.

Сви су добро запамтили 2. јул 1995. када је тадашња Југославија стигла до титуле европског шампиона пошто је у финалу савладала Литванију.

ТАНДЕМ МУСА-КАМПАЦО ПРЕСУДИО БАРСИ: Реал у Суперкупу савладао највећег ривала

ЈАКОВЉЕВИЋ ОДГОВОРИО ПАРТИЗАНУ: Поменуо казне, Жоца и време када су се црно-бели "бавили" лигом

УСИЈАЊЕ У МИНХЕНУ: Звезда згазила Албу, блистали Тео и Лука

Осим по златној медаљи селекције која је три година била по санкцијама, тај шампионат је остао упамћен по сканадалозном потезу репрезентације Хрватске која је освојила бронзану медаљу, али је напустила постоље у тренутку када је Југославија требало да се попоне на постоље. Бивши хратски кошаркаш Тони Кукоч осврнуо се на тај силазак постоља Хрватске која од тада више никад није освојила медаљу, а најближа је била 2013. када је на Европском првенству била четврта.

- Не верујем, то је нешто што је у том тренутку направљено... Мислим, да сад могу да се вратим на то постоље сад можда то и не бисмо направили, али једноставно је био неки револт у том тренутку, не толико из мржње према Србији и српским играчима него једноставно због саме Хрватске, због поноса што смо ми и ко смо - рекао је Кукоч у интервјуу за "Спортал".