"НИКАД МИ СЕ ОВО НИЈЕ ДЕСИЛО": Блажић се огласио пред Звезду!
После необично дуге паузе у самој завршници сезоне кошаркаши Цедевита Олимпије крећу у поход на АБА трон - ривал је Црвена звезда.
Први меч 1/4 финала игра се у четвртак у Београду од 18:30, други у Љубљани за пет дана, а евентуални трећи биће игран у српској престоници, мада још није познат датум тог меча.
Иза екипе Звездана Митровића је турбулентан период, неуспешан у сваком смислу, пошто екипа није изборила полуфинале Европкупа што је себи зацртала, а у АБА лиги нанизала је чак седам пораза. Тај стромоглави пад прекинула је тријумфом против Игокее.
Између те утакмице и надолазеће против Звезде проћи ће 18 дана - Љубљанчани су били без утакмице у том периоду.
- Први пут у мојој 20-годишњој каријери сам имао такву паузу пред крај сезоне. Једноставно такав је био календар у Европи, а и у АБА лиги. Искористили смо ово време да се добро припремимо. Можда је ово било добродошло после овог последњег не баш сјајног периода и мислим да смо добро искористили ово време. Свежи смо, мало смо заборавили на последње лоше наступе, покушали смо да се фокусирамо на основе, баш као и у предсезони, и тактички се максимално припремимо за Црвену звезду. Мислим да имамо добар припремни период иза себе и надам се да ће нам то помоћи у утакмици. Сви смо жељни доказивања, посебно су млађи ангажовани и мотивисани, тако да морам све да похвалим - похвалио је Блажич своје саиграче.
Олимпија је у Европи стала у четвртфиналу - елиминисана је од каснијег шампиона Бурга.
- Сви смо желели европско полуфинале, Еврокуп нам је био приоритет током сезоне и на крају, када нисмо успели, чак ни после плеј-офа, који је могао да се заврши у нашу корист, имали смо утакмицу за утакмицом у АБА лиги и није било ни времена да се боље припремимо за утакмице. Играли смо против одличних екипа, па смо падали. Били смо исцрпљени, посебно ментално. Надам се да нам је ова пауза заиста добро послужила и да ћемо показати потпуно другачије лице - каже некадашњи кошаркаш Звезде уочи дуела са бившим клубом.
- Провео сам две сјајне сезоне са Црвеном звездом, али сада сам члан Олимпије и моја мотивација ће дефинитивно бити на највишем нивоу.
Цедевита Олимпија је након регуларног дела сезоне заузела шесто, а Звезда треће место. Љубитељи кошарке би могли да уживају у неизвесним партијама.
- Знамо да нас чека тешка утакмица на њиховом терену, тако да очекујемо агресивног противника, утакмицу са пуно контакта, за шта смо се припремали последњих недеља, па се надам да ћемо показати добру игру и да ћемо можда успети да направимо изненађење у Београду - уверен је Блажич.
Мала предност гостима може бити чињеница да су готово три недеље одмарали и пунили батерије за четвртфиналну серију. Звезда, због обавеза у КЛС, није имала тај луксуз.
- Звезда већ неколико година игра на сличан начин и морамо бити спремни на то. Стално себе подсећамо на то и верујем да ће наш одговор бити добар. Биће важно бити стрпљив у нападу, посебно ће бити важне неке једноставне ствари које понекад заборавите на утакмици. То смо истакли и на тренинзима. Увек је нешто посебно играти овакве утакмице... Сада ћемо се борити против Звезде за полуфинале, ова екипа је показала добре наступе и у Евролиги, и дефинитивно ћемо бити максимално фокусирани - додао је Блажич.