ДЕНВЕР ЈЕ РУТИНСКИ СЛАВИО: Јокић је дошао до МАГИЧНЕ границе (ВИДЕО)

01.03.2023. 08:20
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Богдановић солидан у поразу.

Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је свој 100. трипл-дабл у НБА каријери, а његови Нагетси убедљиво су славили у Хјустону 133:112.

ПРОЦУРИЛО: Пешић поднео оставку, па се предомислио

ПОДРХТАВА КАЛИШ: Марко Гудурић причао о повратку у Звезду

АКО СЕ ОВО ДОГОДИ, ЈОКИЋ НЕЋЕ ИГРАТИ ЗА СРБИЈУ: Проблем који је виђен четири пута у историји

Никола Јокић постао је тек шести кошаркаш у историји НБА лиге који је 100 пута на утакмици забележио троструки двоцифрен учинак на једној утакмици - српски центар убацио је 14 поена, уз 11 скокова и 10 асистенција.

Он је свој 100. трипл-дабл у каријери уписао још у трећој деоници, да би последњу четвртину преседео на клупи.

Било је то 24. такво остварење за српског центра у сезони, али и 15. у последњих 20 одиграних утакмица.

У екипи Нагетса поентерски се истакао Џамал Мари са 32 поена, док је Мајкл Портер јуниор додао 17. Најефикаснији код Хјустона био је Џамал Грин са 17 поена, док је Бобан Марјановић добио својих пет минута у убацио 8 поена.

Екипа из Колорада и даље држи прво место на табели Западне конференције НБА лиге са учинком од 44 победе и 19 пораза, што је трећи најбољи скор у такмичењу.

Кошаркаши Атланте поражени су на свом терену од Вашингтона 119:116, на дебију новог тренера Хокса Квина Снајдера. Богдан Богдановић убацио 16 поена за Хоксе, погодивши четири од пет шутева за три поена.

Тре Јанг био је најефикаснији на мечу са 31 поеном, али је заказао када је било најпотребније - погодио је само једном из осам покушаја у последњој деоници, укључујући и две тројке за победу у последњим тренуцима утакмице.

Најефикаснији на мечу био је Бредли Бил са 37 поена, док је Кајл Кузма додао 28 у екипи Визардса.