ЈОКИЋ ОДРЖАО ЧАС КОШАРКЕ ЈАНИСУ: Денвер РАЗБИО Милвоки!

26.03.2023. 08:19
Nikola Jokić, Janis Adetokumbo
Никола Јокић, Јанис Адетокумбо / Извор: Профимедиа

Нова победа Нагетса...

Екипа Денвер Нагетса победили су Милвоки Бакса 129:106, у утакмици најбољих екипа Западне и Источне конференције. Никола Јокић бриљирао је у дресу Нагетса, од првог минута је био маестралан, агресиван и када је такав, онда не постоји одбрана која може да га сачува.

БОГДАН РЕЗЕРВИСАН У ПОБЕДИ АТЛАНТЕ: Хоукси срушили Пејсерсе!

ВАЖНА ПОБЕДА ЗА ЧАЧАНЕ: Борац славио у дербију зачеља

ОДЛОЖЕН СУСРЕТ: Меч Морнар - Звезда неће бити одигран у марту због "ДЕЛИКАТНЕ здравствене ситуације"

Мучио се у шуту за три поена, али је за два био веома сигуран, доминирао је против Брука Лопеса, једног од најбољих дефанзиваца лиге, а ништа му није могао ни Боби Портис.

Јокић је утакмицу завршио са 31 поеном, шест скокова и 11 асистенција. Пратио га је Џамал Мареј са 26 поена, Портер јуниор убацио је 19, а Браун и Калдвел-Поуп девет поена.

У пораженом тиму истакао се Јанис Адетокумбо са 31 поеном, али само седам у другом полувремену. Други период био је и кључан за коначни резултат, Денвер је одувао Милвоки у других 24 минута и заслужено је победио.

Од старта дуела гледали смо одличну утакмицу, и навијачи у дворани, као и они крај малих екрана, уживали су игри оба тима. Никола Јокић и Јанис Адетокумбо веома добро су ушли у сусрет, али је прва четвртине припала Џамалу Мареју.

Стара бољка Денвер Нагетса видела се и почетком друге четвртине... Без Николе Јокића није било много идеја, па су Бакси то искористили и преко Грејсона Алена стигли су до максималних 8, 40:48.

Мелоун је убрзо вратио Јокића у игру и до краја првог полувремена Денвер је био све време у заостатку. Преко Јокића и Портера успели су да се врате у егал, али се на паузу отишло са три поена предности Милвокија, 63:66. Српски кошаркаш посебно је био расположен на ниском посту и задавао је велике муке Бруку Лопесу.

Јокић је у првом периоду имао 17 поена, два скока и пет асистенција, Мареј је постигао 20, а Портер 12 поена. Код Бакса, Јанис се издвојио са 24 поена и он је био једини двоцифрен у гостујућем саставу.

Денвер је у трећој четвртини заиграо сјајну одбрану, пре свега на Јанису Адетокумбу и резултат се брзо видео на семафору. Нагетси су преузели контролу над утакмицом, Јокић је играо веома добро и све се одвијало по вољи домаћина.

Српски кошаркаш био је нерешива енигма за високе играче Милвокија, Лопеса и Портиса, који су се често свађали са арбитрима јер су били незадовољни одлукама судија. Доста тензије виђено је у овом периоду, а пред последњу деоницу ушло се са резултатом 97:85.

Један од кључних играча у овом периоду био је Џеф Грин. Погодио је тројку на истеку треће деонице за 97:85, а затим је почетком четврте извео једно од најбољих закуцавања сезоне ставивши "на постер" Јаниса Адетокумба.

Милвокију није било повратка назад. Денвер је играо са више енергије, једноставно су били спремнији за овај сусрет и до краја су само увећали предност.

Прво полувреме било је феноменално, играла се егал кошарка, али је у другом на терену постојао само један тим – Денвер.

Нагетси овим тријумфом шаљу озбиљну поруку остатку лиге, пошто су били уздрмани са неколико неочекиваних пораза, али оваквим тријумфом јасно стављају до знања ко је прва екипа Запада.