НБА: Јокић убацио 53 поена, али је меч обележио сукоб са власником Финикса - отео му лопту из руку поред терена и умало зарадио искључење (ВИДЕО)

08.05.2023. 07:23
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Буран меч у Аризони.

Финикс је савладао Денвер 129:124 (32:34, 31:27, 35:31, 31:32) и изједначио на 2:2 у серији полуфинала Западне конференције НБА лиге.

ПОНОВО ЈЕ ПРИЧАО О ПАРТИЗАНУ: Одмах после победе у првенству огласио се Јабуселе, ево шта је рекао о мечу са црно-белима

ИВАНОВИЋ ОПРЕЗАН: Ништа се није променило у односу на претходну утакмицу

НА ДЕКОВУ АДРЕСУ СТИГЛО МНОГО ПОРУКА: Аргентинац се сада обратио пошиљаоцима

Дуел у Аризони обележио је Никола Јокић. Центар Нагетса је оборио лични и клупски рекорд у плеј-офу са 53 поена, а имао је и 11 асистенција и четири скока.

Србин је за непуних 40 минута на терену погодио 20 од 30 шутева из игре (2/4 за три поена) и 11 од 13 слободних бацања, али то све није било довољно за трећи тријумф у полуфиналној серији.

Финикс су до изједначнеја водили Кевин Дурент и Девин Букер који су постигли по 36 поена. Дурент је сакупио и 11 скокова и шест асистендија, а Букер 12 успешних тимских додавања и шест ухваћених лопти.

Денвер је на пет минута пре краја имао десет поена заостатка, покушао је да се врати у игру, али је домаћин успео да приведе меч крају, иако су се Нагетси примакли на 123:120.

У Финиксу на све начине покушавали да зауставе Јокића, ас Денвера је због тога био нервозан, па је чак имао и сукоб у финишу друге четвртине са власником Финикса Метом Ишбијом. Када је лопта завршила поред терена у рукама првог човека Санса, Јокић је покушао да му је узме, дошло је до кошкања, а српски центар је благо одгурно Ишбију. Све се завршило са техничком грешком за најбољег играча гостујуће екипе.

Серија се враћа у Денвер, а пети меч је на програму у ноћи између уторка и среде.