ТРИПЛ-ДАБЛ ЈОКИЋ: Србин води Денвер ка титули, нова маестрална партија за 1:0 у великом финалу (ВИДЕО)

02.06.2023. 07:25
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

И други меч играће се у Колораду.

Никола Јокић је трипл-даблом повео Денвер ка првој, историјској, НБА титули. Нагетси су савладали Мајами Хит у првом мечу великог финала 104:93 (29:20, 30:22, 25:21, 20:30) уз сјајну партију српског центра.

"НЕ ЗНАМ ДА ЛИ САМ НАЈБОЉИ У НАГЕТСИМА": Јокић се огласио пред ВЕЛИКО ФИНАЛЕ!

ЈОВИЋ: Мајами ће узети НБА титулу

ЈОКИЋ ИЛИ ЈОВИЋ: Богдановић открио за кога ће навијати у НБА финалу

Јокић је поново био најболји кошаркаш свог тима остваривши 9. трипл-дабл у плеј-офу и постао је први центар у историји који је уписао 14 асистенција у једној утакмици финала. Никола је једини кошаркаш у поаследњих 25 година који је у првом полувремену уписао 10 асистенција на свом дебију у финалу. На крају меча је забележио 27 поена, 14 асистенција и 10 скокова за 40 минута проведених на паркету.

Џамал Мари је помогао Јокићу постигавши 26 поена, Гордон је додао 16, а Портер 14.

У екипи Мајамија, Адебајо је постигао 26 поена, Винсент је додао 19, Хајсмит 18, док се Џими Батлер зауствио на13 поена. Никола Јовић је провео 33 секунде на терену и забележио један скок у одбрани.

Денвер је од првог минута кренуо да "меље" госте. Јокић је био стандардно добар, али се фокусирао на разигравање саиграча. Важну улогу у реализацији  је имао Гордон који је постигао 12 поена за прво осетније вођство 24:16.

Домаћин је у другом кварталу стекао двоцифрени плус, да би се у финишу полувремена одмакао на 17 поена предности, чиме је практично решено питање победника.

Мајами је у последњој четвртини само успео да спречи резултатску катастрофу. Када је Хит смањио на 84:74 Јокић је везао шест поена и све је било решено у првом дуелу великог НБА финала.

Други меч финалне серије је на програму у два сата у ноћи између недеље и понедељка, такође на терену Денвера.