НИШТА ОД ПЛЕЈ-ОФА: Партизан у Љубљани изгубио добијен меч (ВИДЕО)

10.02.2018. 22:58
Kvame Von
Кваме Вон / Извор: Фото: Петрол Олимпија/Алеш Февзер

Олимпија славила после продужетка.

Кошаркаши Партизана остали су и без теоретских шанси за пласман у плеј-оф пошто је Олимпија славила у Љубљани после продужетка са 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10). Црно-бели су у Словенији пропустили велику шансу пошто су у неколико наврата имали двоцифрену предност, а одговарао им је и резултат из Бар где је Цедевита савладала Морнар. Партизан је на крају регуларног дела и продужетка имао прилику за победу, али су Кваме Вон и Вања Маринковић били непрецизни.

Партизан је веома добро почео меч у Љубљани, можда и ношен добрим вестима из Загреба где је Цедевита поразила Морнар. Црно-бели су повели 8:3 у трећем минуту, да би половином прве деонице дошли до максималних 17:9. Међутим, Олимпија је успела да се тргне и не дозволи Партизану да већ тада изгради двоцифрену предност, али није успела да дође до изједначења, па су црно-бели на првом малом одмору водили 23:18.

Партизан је добро почео другу четвртину одржавајући предност, а у 14. минуту поново дошао и до максималних осам поена из прве деонице (29:21) у 14. минуту. Успевали су црно-бели да одрже то вођство у наредних неколико минута, али је Олимпија успела да се у последња два минута потпуно врати у меч и на велики одмор оде са само поеном заостатка (37:36).

Олимпија је боље почела друго полувреме и после два минута први пут још од прве четвртине дошла у вођство 44:42. Ипак, одлични Вилијамс-Гос покренуо је црно-беле који су серијом 12-0 потпуно преокренули резултат и дошли први пут до двоцифрене предонсти 54:44 у 25. минуту. Домаћин је успео да прекине серију Партизана и направи своју од 6-0 за минут и по и тако смањи заостатак, али су до краја треће деонице црно-бели успели да врате двоцифрену предност.

Та предност црно-белих није дуго потрајала пошто је последњих 10 минута меча Олимпија отворила много боље и серијом 7-0 пришла на 62:59 у 32. минуту. Успео је Партизан да одговори на овај налет домаћина, а Си и Гагић су одлично играли у утим тренуцима и Партизан је још једном отишао на 10 поена предности (71:61) у 34. минуту. Шпан је са две узастопне тројке приближио Олимпију, али је Хроват направио намеран фаул и тако анулирао скоро све што је урадио његов саиграч пошто Партизан није успео да искористи додатни напад. Уследила су два минута игре у којима су оба тима промашивала, да би Олимпија преко Оливера са пенала пришла на 75:72, да би Вилијамс-Гос изгубио лопту, а Шпан четвртом тројком вратио утакмицу у потпуни егал 75:75 на 105 секунди пре краја. Последњи напад имао је Партизан, Вон је покушао, али није био прецизан па се отишло у продужетак.

Шпан је петом тројком отворио продужетак и Олимпија је скоро два минута имала поредност од три поена коју је кошем смањио Новица Величковић, а затим успео да изједначи на 80:80 пошто је погодио само једно слободно бацање. Уследила је добра одбрана Партизана и два контранапада, па су црно-бели на непуна два мнинута до краја повели 84:80 серијом 7-0, да би Олимпија ипак стигла до изједначења 75 секунди пре краја после погођене тројке Оливера и једног погођеног пенала Моргана. Маринковић је промашио шут за три, а Бетл 27 секунди пре краја донео вођство домаћину 86:84. Вилијамс-Гос је промашио  за два, да би Оливер погодио оба пенала. Ипак, Величковић је погодио тројку, а Шпан погодио само једно бацање. Ипак, Маринковић је промашио шут за победу и црно-бели су дефинитивно остали без плеј-офа.

ОЛИМПИЈА - ПАРТИЗАН 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)

ДВОРАНА: Тиволи.

СУДИЈЕ: Хордов, Мајкић, Арсенијевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.500.

ОЛИМПИЈА: Кастрати 3, Радуловић, Тратник, Оливер 13, Шпан 16, Бубнић 4, Баџим 4, Морган 9, Бетл 7, Хроват 22, Бегић 11, Санон.

ПАРТИЗАН: Вилијамс-Гос 23, Вон 17, Си 9, Тадић, Аранитовић 2, Маринковић 11, Величковић 12, Пецарски, Гавриловић, Андрић, Гагић 11, Шалић 2.

Црвена звезда - Задар (18)

ТАБЕЛА: Будућност 15-4, Црвена звезда 15-4, Цедевита 15-5, Морнар 12-8, Партизан 10-10, Задар 9-10, ФМП 9-11, Олимпија 8-12, Игокеа по 7-12, Мега Бемакс 7-13, Цибона 6-13, МЗТ 3-16.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.