Обрадовић пред Цедевита Олимпију: Играју организовано, морамо да будемо стрпљиви
Тренер кошаркаша Црвене звезде Саша Обрадовић изјавио је данас пред другу утакмицу четвртфинала плеј-офа АБА лиге да Цедевита Олимпија игра организовано и додао да "црвено-бели" морају да буду стрпљиви.
Кошаркаши Црвене звезде гостоваће сутра од 19 часова Цедевита Олимпији у дворани "Стожице" у Љубљани. "Црвено-бели" воде 1:0 у серији након што су пре четири дана победили резултатом 101:92.
- Биће другачија утакмица, код куће уз велику подршку својих навијача ће свакако бити другачији. Очекујем физикалну утакмицу, чак и више него овде, и мораћемо да одговоримо. Утакмица ће вероватно бити на један - два поседа, енергетски морамо да будемо добри, да контролишемо скок у нападу јер су ту посебно агресивни. Играју организовао, што значи да морамо бити стрпљиви, у одбрани да комуницирамо добро, а у нападу да не изгубимо ритам који је у Београду био сасвим добар - рекао је тренер Обрадовић, а преноси сајт клуба.
Кошаркаш Црвене звезде Семи Оджелеј навео је да "црвено-бели" морају да одиграју у континуитету током свих 40 минута.
- Ово је плеј-оф и свака утакмица је тешка, као што ће бити и ова следећа. Они ће дати све што имају. Имају добар тим, сјајног тренера и генерално су јако добри, што значи да морамо да будемо спремни. Ако добром тиму код куће дате самопоуздање они на томе могу да граде даље кроз утакмицу - изјавио је Оджелеј.
Како је навела Звезда, у Љубљани ће играти без два повређена плејмеркера Кодија Милер Мекинтајера и Стефана Миљеновића, а Чима Монеке који је доживео повреду шаке на последњем тренингу пред прву утакмицу одрадио је тренинг и путоваће са екипом у Љубљану.