ОБРАДОВИЋ У СУЗАМА НАПУСТИО КОНФЕРЕНЦИЈУ: "Не могу више, мајке ми"
Кошаркаши Црвене звезде су уписали победу у првом мечу плејофа против Цедевита Олимпије са 101:92. Они су славили само дан након што је преминуо Владимир Цветковић, за кога је Саша Обрадовић био посебно везан.
Тренер Црвене звезде је плакао током минута ћутања, а конференцију је и отворио речима о њему.
- Пре свега, победу бих посветио великом Владимиру Цветковићу и изјавио бих саучешће фамилији, али ја себе сматрам том фамилијом. Цео живот, од мојих кадетских дана у Звезди, па до дана данашњег, сва искуства и добре и позитивне и негативне емоције су прошле кроз ту кућу. Ја сам много захвалан целој тој, мојој, фамилији јер их тако сматрам. Имао сам част и да га дотакнем синоћ кад се то догодило, знам да контролишем емоције, много ми је тешко. Утакмица ми је била у другом плану иако то нисам показао на терену. Отишао је један од највећих звездаша који је икад постојао.
- Ако бих могао да кажем, извињавам се фамилији ако сам изнео ствар која би требало да се сазна накнадно, човек је 10 година у једној торбици чувао тренерку, чарапе и патике Звездине. Чекајући дан кад ће отићи с овом света, да буде сахрањен у тој опреми. То довољно говори колики је био Владимир. Хвала за све савете, хвала за сву подршку коју сам добио. Нека му је вечна слава. То је оно што могу да кажем.
Осврнуо се онда и на утакмицу.
- Што се утакмице тиче, добра победа у плејофу. Типична плејоф утакмица, тешка је за играње. Проблем са повредама, онда са ротацијама у менаџменту, са позиције једне на другу. Опет, мислим да смо нападачки одиграли утакмицу, иако је Цедевита имала већу припрему. Онда и тај ритам утакмице. Можда је донео и бољу утакмицу у односу на њих. Све ствари које су могле да буду изненађење су биле овде. Спремићемо се боље за следећу.
Потом је и један од новинара изјавио саучешће због смрти Владимира Цветковић.
- Не могу више, мајке ми - поручио је Обрадовић, који је кренуо да плаче и само је отишао са конференције.