ОЧЕКИВАНО: Будућност у полуфиналу АБА лиге после друге победе на Задром

19.04.2024. 21:20
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: Фото: АБА лига/Задар/Зваонко Куцелин

Кошаркаши Будућности први су полуфиналисти АБА лиге пошто су и у другом мечу савладали Задар са 80:73 (16:15, 23:18, 13:14, 28:26) и тако укупним резултатом 2:0 у серији прошли даље.

Подгоричанима ће ривал у полуфиналу бити бољи из четвртфиналне серије између Партизана и Игокее, а тренутно актуелни шампион  АБА лиге води са 1:0 у серији.

ЗАдар је током прве четвртине био егал са гостима изх Подгорице који су почетком друге четвртине успели да дођу до осетнијег вођства које су потом успели да задрже. Задрани су на крилима Луке Божића успели у трећој деоници на нратко да поново стигну до поена предности, али је брзо Будућност одговорила. У последњој деоници Подгоричани су дошли и до двоцифрене предности после чега је било јасно ко ће оизаћи као победник из овог дуела.

Јоан Макунду је са 19 поена био најефикаснији у Будућности, док је 12 поена уз 10 скоковима имао Кенан Камењаш. Задру није била довољна одлична игра Луке Божића који је уз 15 поена имао 10 асистенција и девет скокова, а најефикаснији код домаћина био је Аријан Лакић са 17 поена.