ОДИГРАН 68. ОЛ-СТАР МЕЧ: Џејмсов Тим ПРЕОКРЕТОМ до победе! Јанисово НФЛ додавање Јокићу потез ВЕЧЕРИ (ВИДЕО)

18.02.2019. 08:10
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Мноштво атрактивних закуцавања.

Тим Леброна Џејмса победник је 68. Ол стар меча. Краљ и дружина савладали су екипу Јаниса Адетокумба 178:164, у мечу где је виђен велики преокрет.

Центар Денвера Никола Јокић постао је први Србин после 15 година који је заиграо на највећој НБА утакмици и за 13 минута у игри постигао шест поена. Исто време на паркету је провео и црногорски горостас из Орланда Никола Вучевић, уписавши два поена мање од Џокера.

ЛУДНИЦА У КУПУ КРАЉА: Пешић и Барса одбранили трофеј против великог ривала из Мадрида (ВИДЕО)

ФИНАЛЕ КУПА РАДИВОЈА КОРАЋА: Драма у Нишу, Партизан у последњој секунди стигао до трофеја (ФОТО)

У овом мечу одбране малтене нису ни постојале, виђено је неколико атрактивних закуцавања, а у једном од најбољих потеза учествовао је и Никола Јокић. У првој четвртини прихватио је НФЛ додавање Јаниса са свог коша, па је ас Нагетса лако поентирао, постигавши прве кошеве на утакмици за 14 Адетокумповог састава. У другој четвртини су виђена три маестрална закувацања, извели су их Карл Ентони Таунс, Пол Џорџ и капитен Адетокумпо.

Јанисов Тим је од почетка доминирао и у прве три четвртине држао вођство. У трећој је предност Адетокумпове екипе износила чак 20 кошева, да би Џејмсова екипа убацила у брзину и погодила седам тројки. У том интервалу, девет поена уписао је Демијен Лилард (Портланд), а по шест Клеј Томпсон (Голден Стејт) и Бредли Бил (Вашингтон), чији је шут за три поена донео прво изједначење још од прве четвртине.

Меч је решен у последњој деоници када је кошевима капитена Леброна серијом 7:0, Џејмсов отишао је на 10 поена разлике, на три минута до краја, што се испоставило недостижним. Иако је Јанисова екипа успела на крају да се приближи, тројка Кевина Дурента распршила је њихове снове о новом резултатском преокрету.

Победничку екипу предводио је Кевин Дурент, ас Голден Стејта је постигао 31 поен и био проглашен за МВП-а Ол стара, Клеј Томпсон је убацио 20, а капитен Џејмс 19.

Јанис Адетокумбо је био најефикаснији актер меча са 38 поена, Пол Џорџ и Крис Мидлтон додали су по 20 кошева.

Одбрана је у Ол стару била у другом плану, што говори и 342 постигнута поена.