ОКЛАХОМИ НИКО НИШТА НЕ МОЖЕ: Лејкерси осетили моћ шампиона - па НАПАЛИ судије (ВИДЕО)
Оклахома је претходне вечери победила Л.А. Лејкерсе 125:107 и тако је задржала непобедивост у плеј-офу.
Тандери су повели 2:0 у серији против Лејкерса и то после преокрета, пошто је све негде до средине треће деонице водио гостујући тим. Тада је шампион ипак "упалио", али ако питате Лејкерсе - заправо су интервенисале судије.
Оклахому су са по 22 поена предводили иначе Чет Холмгрен и Шеј Гилџес-Александер, два поена мање дао је Аџај Мичел, док је одличан с клупе био Џаред Мекејн са 18.
Што се тиче Лејкерса, Остин Ривс је био најефикаснији са 31 поеном, Леброн Џејмс је додао 23, док је Руи Хачимура имао 16. Јасно је да је опет недостајао Лука Дончић који је све даље од повратка на терен, па и његово присуство "у цивилу" говори да је плеј-оф заправо завршен за њега.
Незадовољни начином на који су арбитри водили меч, и свирали апсолутно сваки контакт Оклахоми, кошаркаши Л.А. Лејкерса су због тога на крају утакмице опколили судије и захтевали објашњење, што се заиста ретко када виђа у НБА лиги.
"Побуну" је предводио Остин Ривс, најгласнији у Лејкерсима, који је имао свашта да каже судијама, али на крају то неће променити коначан резултат. Лејкерсима не преостаје ништа друго него да као и сви остали клубови у НБА лиги почну да се навикавају на то да Оклахома има "бољу прођу код судија" за неке ствари, као и да морају да се смире пред долазак на свој домаћи терен.
Претходне ноћи и Детроит је повео 2:0 против Кливленда, уз другу домаћу победу 107:97. Као и обично предњачио је Кејд Канингем са 25 поена и 10 скокова, док је све бољи Тобајас Херис убацио 21.
У пораженом саставу Донован Мичел имао је 31 поен, а Џарет Ален 22.