ОРЛИЋИ ПЕРФЕКТНИ: Србија са максималним учинком у осмини финала, ривал Јужна Кореја

27.06.2023. 22:34
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije
Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: ФОТО: Fiba.basketball

Отпор Јапана сломљен у последњој четврини.

Мушка У19 репрезентација Србије без пораза је завршила такмичење по групама на Светском првенству у Дебрецину, пошто је у последњем колу победила Јапан са 76:65 (22:20, 20:13, 14:26, 20:6). Наш млади тим је имао девет поена предности после првог полувремена, али је тек у последњој четвртини сломио отпор борбеног ривала.

ЖЕСТОКО ПОТЦЕЊИВАЊЕ: ФИБА одредила фаворите за светски трон, Србија ни на видику

Селектор Француске нема дилему: Жељко Обрадовић је најбољи од најбољих

У Сомбору су рођена два најбоља кошаркаша које је Србија имала – један је доживео трагичну судбину, други је МВП НБА лиге

Као првопласирана у "Ц" групи, наша репрезентација ће у осмини финала играти против селекције Јужне Кореје, која је без победе завршила такмичење у "Д" групи. Тај меч на програму је сутра од 19,30 часова. Победник тог дуела, у четвртфиналу иде на бољег из меча Француска – Мадагаскар.

После нешто изједначенијег првог периода, наш тим је у други ушао серијом 8:2 и одлепио се на 30:22. Упорни Јапан није одустајао, али сваки налет тима из Земље излазећег сунца, Орлићи су успели да одбију. На велики одмор су отишли са залихом од девет поена – 42:33.

Јапан се са великог одмора вратио расположенији, успео да потпуно окрене резултат. Међутим, ученици тренера Владимира Ђокића су се на време тргли, да би феномеланом серијом 12:0 отворили последњи период и отишли на 68:59 и тада сломили отпор упорног ривала.

Најефикаснији у нашем тиму били су Илија Милијашевић и Лазар Ђоковић, обојица су убацила по 17 поена.